Nigeryjczyk, ubiegający się o azyl, został aresztowany za gwałt na  młodej kobiecie, która uprawiała jogging. To kolejny taki przypadek, kilkanaście dni temu uchodźca zgwałcił 50-letnią kobietę biegającą w parku w Lipsku.

Wówczas niemiecka policja radziła kobietom, aby nie uprawiały joggingu, ze względu na zagrożenie gwałtami ze strony tzw. uchodźców.

– Lepiej byłoby, aby biegać razem, a przynajmniej tam, gdzie jest ktoś jest w pobliżu – mówi rzecznik policji Uwe Voigt. – Jeśli kogoś wyprzedzamy, należy zawsze spojrzeć w tył, aby nie być zaatakowaną od tyłu. – doradza policjant.

Ostatni atak miał miejsce około 10:00 w minioną sobotę. Kobieta biegała  po ścieżce spacerowej, w pobliżu jeziora Simssee, w bawarskim mieście Rosenheim. Gdy nagle pojawił się młody ​​Nigeryjczyk, który  przyłączył się do niej, gdy biegała i krótko rozmawiała z nią. W pewnym momencie chwycił dziewczynę,  i wbrew jej woli zaciągnął w krzaki. Tam zmusił ją do udziału w aktach seksualnych.

Gdy tylko zdołała się uwolnić, uciekła i powiadomiła policję. Wkrótce też aresztowano nigeryjskiego uchodźcę.

W zeszłym tygodniu został aresztowany inny nielegalny uchodźca ubiegający się o azyl. To Afrykańczyk pochodzący z Mali. Został on  oskarżony o zamordowanie rumuńskiej prostytutki w Ratyzbonie.

es

 

Zobacz również: