Dziś powinien zostać aresztowany 15-letni ubiegający się o azyl podejrzany o morderstwo w Friskis & Svettis w Ęngelholm. Ale nie doszło do zatrzymania, ponieważ nie można znaleźć tłumacza- donosi portal sydsvenskan.se

Dwóch pracowników okręgowych przez cały dzień szukało tłumacza, ale po prostu nie udało im się go znaleźć- powiedział Martin Persson, doradca w Sądzie Okręgowym w Helsingborgu.

Persson podkreśla, że ​​nigdy wcześniej nie doświadczył czegoś podobnego: -Nie wiem, co o tym myśleć i jak to skomentować. Po prostu mam nadzieję, że jednak tłumacz się znajdzie.

Według policji i prokuratorów istnieją silne dowody przeciwko imigrantowi, w tym zeznania kilku świadków. O godzinie szóstej w sobotni wieczór policja została powiadomiona o nożowniku na siłowni Friskis & Svettis w Ęngelholm. Jego ofiarą został 17-latek, który zmarł na skutek odniesionych obrażeń.
Jutro wieczorem upłynie termin odbioru azylu i podejrzany będzie musiał zostać zwolniony, jeśli nie zostanie zatrzymany- czyli jeśli do tego czasu nie znajdzie się tłumacz. Takie rzeczy tylko w Szwecji!

mb

Zobacz również: