Sigmar Gabriel, minister spraw zagranicznych Niemiec, straszy społeczeństwo, że po raz pierwszy od czasów II Wojny Światowej do parlamentu wejdą naziści. Gabriel ma w tym przypadku na myśli eurosceptyczną i konserwatywną  Alternatywę dla Niemiec (AfD).

– Po raz pierwszy od czasu porażki Hitlera prawdziwi naziści mogą wrócić do niemieckiego parlamentu – stwierdził w poniedziałek Sigmar Gabriel.

Ostatnie sondaże wskazują, że AfD może zdobyć w wyborach 24 września od 8 do 11 procent głosów i stać się trzecią siłą parlamentarną. Według Gabriela Alternatywę dla Niemiec przyciąga tych Niemców, którzy nie mają odpowiedzi na pytania dotyczące imigracji, bezpieczeństwa oraz zatrudnienia. Zwłaszcza we wschodnich Niemczech.

– Jeśli uda im się wejść do parlamentu  zdarzy, to ci ludzie będą wysyłać sygnał niezadowolenia, które będą miał straszne konsekwencje. Wtedy po raz pierwszy od końca II Wojny Światowej będziemy mieli prawdziwych nazistów w niemieckim parlamencie – grzmiał Gabriel.

Minister spraw zagranicznych Sigmer Gabriel pewnie  wie co mówi, gdyż jego ojciec aż do śmierci pozostał zdeklarowanym nazistą.

ed

Zobacz również: