Szwedzkie Ministerstwo ds. Młodzieży i Spraw Obywatelskich ogłosiło nowy program zwalczania ataków seksualnych popełnionych przez nowo przybyłych migrantów, wydając „przewodnik o seksualności”, aby nauczyć ich podstawowej wiedzy seksualnej oraz tego, że kobiety mogą odmówić.

Przewodnik, zatytułowany „Youmo In Practice”, ma na celu pomóc imigrantom zrozumieć tematy dotyczące seksu, zdrowia i kwestii związanych z płcią.

Lena Nyberg, dyrektor generalna urzędu ds. Młodzieży i Spraw Obrywatelskich, powiedziała: –Widzieliśmy duże zapotrzebowanie wśród młodych ludzi na większą wiedzę i dużą potrzebę wśród dorosłych, aby uzyskać pomoc i wsparcie w rozmowie o tych kwestiach.

Nyberg wyjaśniła, że trudno jest rozwiązać problem, ponieważ migranci mogą pochodzić z rozmaitych kultur, ale powinni oni być świadomi praw i oczekiwań w Szwecji.Jedną z wielu takich kwestii jest spór z młodymi dziewczętami i chłopcami o to, czego można a czego nie można zrobić- dodała.

Przewodnik zainspirowany jest stroną youmo.se, która działa od kwietnia br. i jest prowadzona przez Ministerstwo Zdrowia i Spraw Społecznych.

W ciągu ostatnich dwóch lat w Szwecji wzrosły ataki seksualne, zwłaszcza w domach azylowych i na festiwalach muzycznych . Sprawcami wielu takich przestępstw byli nieletni. Kto wierzy w to, że takie książki w czymś pomogą są niebywale naiwni.

Zobacz również: