– Bycie męczennikiem ISIS jest lepsze niż sukces w szkole lub uczelni – powiedział w kazaniu skierowanym do dzieci muzułmański kaznodzieja w Wielkiej Brytanii. Kamran Sabir Hussain, zachęcał uczniów do terroryzmu: – Oczami serca widzę, jak czarna bandera powiewa nad Big Benem!
Hussain zachęcał również młodych ludzi, aby wysłali wiadomości zachęcające wyznawców do umierania w imię Allaha. Imam, który agitował dzieci do przyłączenia się do państwa islamskiego, powiedział im, że męczeństwo jest najwyższym sukcesem, jest lepsze niż nauka. 40-letni imam został nagrany przez tajnego oficera policji, utrwalił on 17 kazań w meczetach, które miały na celu rekrutację członków ISIS.
– Ci, którzy umrą walcząc dla Allaha, nie mają się czego obawiać, bo będą męczennikami w raju. – zachęcał dzieci do samobójczych zamachów. – Wstań i bądź gotów poświęcić się, bądź gotów stawić czoła szatanowi, bądź gotowym do rozlania krwi.
Obecnie Hussain, jest oskarżony o popierania ISIS i zachęcanie innych do popełnienia aktów terroryzmu.
Imam nie chciał zeznawać, złożył jedynie policji pisemne oświadczenie mówiące, że jego kazania były istotną częścią religii i wolności słowa, lecz nie zachęcał nikogo a został terrorystą. Jego proces trwa.
es

Zobacz również: