W gorzowskim parku Kopernika mężczyzna ugodził nożem dwóch mężczyzn i oddalił się po całym zdarzeniu. Zarządzono alarm dla całej jednostki Policji i rozpoczęto szeroko zakrojone poszukiwania za napastnikiem. Początkowo informacji na jego temat było niewiele, jednak dzięki skutecznym i wszechstronnym działaniom operacyjnym gorzowskich kryminalnych, 21-letni mieszkaniec Gorzowa Wlkp. został zatrzymany przez policjantów pododdziałów prewencji Policji. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i został aresztowany na trzy miesiące.
W sobotni poranek (9 września) przed godziną 10 w gorzowskim parku Kopernika doszło do sprzeczki między trzema mężczyznami. W pewnym momencie jeden z nich – 21 letni mieszkaniec Gorzowa Wlkp. wyciągnął nóż i ugodził mężczyzn w brzuch i klatkę piersiową. Po całej sytuacji napastnik oddalił się z miejsca zdarzenia. Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe przetransportowało dwóch rannych mężczyzn do gorzowskiego szpitala, którzy natychmiast trafili na blok operacyjny. W czasie, gdy medycy walczyli o zdrowie i życie pokrzywdzonych gorzowscy policjanci pracowali już na tą sprawą. Komendant Miejski Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Stanisław Panek zarządził alarm dla wszystkich gorzowskich policjantów i koordynował całe działania. Początkowo informacji o samym zdarzeniu i jego uczestnikach było niewiele. Jednak dzięki wnikliwej, wręcz mrówczej pracy operacyjnej policjantów wydziału kryminalnego z godziny na godzinę informacje na temat samej sytuacji, a zwłaszcza osoby odpowiedzialnej za te zdarzenie, informacji było coraz więcej. Równolegle do czynności wykrywczych, w parku Kopernika trwały czynności procesowe. Policjanci prowadzili oględziny miejsca zdarzenia, prowadząc jednocześnie poszukiwania noża, którego miał użyć napastnik. Około godziny 16 policjanci Samodzielnego Poddodziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp. zauważyli na jednym z przystanków autobusowych mężczyznę, odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego napastnika. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy i został przewieziony do gorzowskiej komendy. Nóż, którego 21-letni mieszkaniec Gorzowa Wlkp. użył do ataku został zabezpieczony przez policjantów.
Następnego dnia (10 września) z zatrzymanym mężczyzną przeprowadzono czynności procesowe. Został przesłuchany słyszał on zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, do którego się przyznał. Za te przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd po analizie materiału dowodowego, na wniosek prokuratury aresztował 21-latka na trzy miesiące.

KWP w Gorzowie Wlkp.

Zobacz również: