W mediach społecznościowych wybuchła afera związana z usuwaniem przez Google Earth krzyży z wież kościelnych. Firma tłumaczy, że chodzi wyłącznie o problemy techniczne i na zdjęciach nie widać także wielu innych niewielkich obiektówdonosi portal pch24.pl.

Sprawę podjęły jako pierwsze media niemieckie. „Retuszują nawet krzyże na Placu św. Piotra, w Watykanie!” – pisał jeden z niemieckich oburzonych internautów. „Czy cenzuruje się także półksiężyce na meczetach?” – pytał inny.

Jak się okazało faktycznie na wielu kościołach pokazywanych w Google Earth nie widać krzyży wieńczących kopuły i wieże. Burza rozgorzała także w polskich mediach społecznościowych, bo – jak się okazało – krzyża nie widać między innymi na kościele Mariackim w Krakowie.

„Chodzi o błąd obróbki obrazu. Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu” – powiedział rzecznik Google’a w rozmowie z niemieckim portalem „Junge Freiheit”. Trudność ma polegać na tym, że zdjęcia wykorzystywane do stworzenia obrazu w serwisie nie są robione ze wszystkich perspektyw, a jedynie z góry.

źródło: pch24.pl

Zobacz również: