– Polski Rząd nigdy nie zgodzi się na to, żeby rozmawiać o opuszczeniu przez Polskę Unii Europejskiej. Kto próbuje snuć takie rozważania, działa na szkodę naszego kraju – powiedziała Premier Beata Szydło podczas spotkania z Ambasadorami RP.

Dodała, że polski Rząd chce reformy wewnętrznej Unii Europejskiej zgodnie z traktatami i interesem wszystkich państw członkowskich.

– Obecny stan powoduje, że przynajmniej część państw członkowskich jest traktowana w sposób, który może zaburzyć fundamentalne zasady Unii Europejskiej. Mówimy oczywiście o solidarności, wspólnym rynku, ale też o poszanowaniu suwerenności spraw wewnętrznych poszczególnych państw członkowskich – stwierdziła.

Podkreśliła, że Polska opowiada się za wzmocnieniem roli parlamentów narodowych w ramach Unii Europejskich.

– Choć Unia potrzebuje więcej elastyczności, jesteśmy sceptyczni wobec koncepcji twardego jądra, dwóch prędkości, czy małych Unii – oznajmiła.

Poinformowała, że Rząd nie może zgodzić się na żadne obowiązkowe relokacje.

– Polska będzie jeszcze aktywniej włączać się w pomoc humanitarną w państwach, gdzie toczą się konflikty, ale nie zgodzimy się na rozwiązania, które zostały narzucone przez UE, a które w realny sposób zagrażają bezpieczeństwu naszych obywateli – powiedziała Premier Szydło.

źródło: pis.org.pl

Zobacz również: