Korea Północna  przygotowuje się do wystrzału rakiety balistycznej. Jak donosi gazeta Asia Business Daily południowokoreański wywiad odnotował transport na zachodnie wybrzeże Korei Północnej międzykontynentalnej rakiety balistycznej i nie wyklucza, że ​​KRLD przygotowuje się do jej przetestowania.
Według doniesień mediów pocisk został przetransportowany 4 września, dzień po szóstej próbie nuklearnej. Został stworzony przez instytut wojskowy specjalizujący się w tego typie broni.
Zgodnie z prognozą przedstawioną w specjalistycznej komisji parlamentu Korei Południowej, kolejny wystrzał może nastąpić z okazji obchodzonej 9 września rocznicy powstania KRLD.
Tymczasem Moskwa potępia próby nuklearne KRLD, uważa je za prowokacyjne, powiedział prezydent Rosji Władimir Putin podczas konferencji prasowej po szczycie BRICS w Xiamen.
Prezydent Rosji Władimir Putin jest przekonany, że KRLD zrezygnuje z programu nuklearnego tylko wtedy, gdy będzie czuć się bezpiecznie.
 – Oni  będą jeść trawę, ale nie zrezygnują z tego programu, jeśli nie będą czuć się bezpiecznie  — powiedział prezydent Rosji na zakończenie szczytu BRICS, odpowiadając na pytania dziennikarzy. Putin ostrzegł, że bez rozmów z KRLD może dojść do katastrofy planetarnej: – Nie ma innej drogi niż pokojowy dyplomatyczny sposób na rozwiązanie problemu jądrowego w Korei Północnej. – dodał.
NS

Zobacz również: