FBI   oficjalnie zakwalifikowało Antifę, jako  organizację terrorystyczną Władze federalne ostrzegają funkcjonariuszy stanowych i lokalnych urzędników, że skrajnie lewicowa organizacja znana jako „Antifa” staje się coraz bardziej konfrontacyjna i niebezpieczna. Do tego stopnia, że Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego oficjalnie sklasyfikował jej działalność jako terrorystyczna.

Aktywność Antify w USA dało się zaobserwować od kwietnia 2016 roku. Anarchistyczni ekstremiści byli głównymi inicjatorami przemocy podczas publicznych wieców, atakowali policję, instytucje rządowe i polityczne, a także symbole „systemu kapitalistycznego”.

Funkcjonariusze organów ścigania zauważyli, że wzrost przemocy w wykonaniu  Antify doskonale pokrywał się z kampanią Donalda Trumpa. Anarchiści  pojawiali się na każdym wiecu, aby wywoływać chaos .

– Oni chodzili z bronią, z tarczami i w kaskach motocyklowych i po prostu atakowali ludzi.  – mówi przedstawiciel FBI –  Używali koktajli Mołotowa, wzniecali pożary, rzucali bomby i rozbijali okna.

Teraz ma się to skończyć i bojówkarze Antify będą traktowani jak terroryści.

eps

Zobacz również: