fot. Twitter

Muzułmański  kaznodzieja, który wzywał do zniszczenia Wielkiej Brytanii, odwiedzi ten kraj i spotka się z brytyjskimi parlamentarzystami.

Szejk Ekrima Sabri, były Wielki Mufti Jerozolimy i obecny imam meczetu Al-Aqsa w tym mieście, odwiedzi Wielką Brytanię w ramach delegacji zorganizowanej przez grupę Palestyńczyków.

Sabri zasłynął szokującym kazaniem radiowym w 2001 roku, gdy wezwał do zniszczenia Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych: „Allaha, zniszczy USA, jego pomocników i ich agentów. Allaha, zniszczy Brytanię, jej pomocników i ich agentów. Allaha, przygotuje tych, którzy zjednoczą muzułmanów i ruszą do walki z niewiernymi(…)”
Sabri nie kryje wspierania terroryzmu, w tym wykorzystywania dzieci w celach terrorystycznych. W jednym  z kazań powiedział: „Muzułmanin kocha śmierć i stara się o męczeńską śmierć”.

Przeciwko jego wizycie w Wielkiej Brytanii protestuje wiele środowisk chrześcijańskich i żydowskich. Zbierane są podpisy pod petycją wzywającą sekretarza stanu Amber Rudd, aby zakazał wjazdu imamowi do Wielkiej Brytanii.

es

Zobacz również: