John Lewis stał się pierwszym brytyjskim sprzedawcą detalicznym, który usunął z dziecięcych ubrań etykiety z oznaczeniami przeznaczenia odzieży dla chłopców i dziewcząt, aby uniknąć tego, co nazywa „wzmocnieniem stereotypów płci”.

Teraz na metkach widnieje uniwersalny napis: „Boys & Girls” i „Girls & Boys”. Dotyczy to wszystkich ubrań- od tych przeznaczonych dla noworodków, aż po te, które noszą 14-latki. W tym spódnice, różowe stroje i sukienki.

Dyrektor ds. odzieży dla dzieci i młodzieży- Caroline Bettis, powiedziała: -Nie chcemy wzmacniać stereotypów płciowych w naszych kolekcjach John Lewis. Zamiast tego chcemy zapewnić naszym klientom większy wybór i różnorodność, tak aby rodzic lub dziecko mogło wybrać to, co chcieliby ubrać.

Przedstawiciel marki dodał, że grupa uważa, iż John Lewis jest pierwszym sprzedawcą wysokiej klasy, który ujednolicił tego typu oznaczenia na metkach. Według niego to fantastyczna wiadomość i ma on nadzieję, że inne sklepy i sprzedawcy detaliczni będą teraz iść w tym samym kierunku.

źródło: DailyMail

Zobacz również: