W Internecie grasuje oszust. W portalu ogłoszeniowym OLX wystawia oferty sprzedaży telefonu Samsung, przyjmuje pieniądze na konto od kupujących, a później ślad po nim znika. Sprawę bada policja, ale jeden z poszkodowanych zastawił zasadzkę na złodzieja. Mamy jego głos, a dla osoby która rozpozna i poprawnie wskaże sprawcę przewidziano nagrodę finansową.

2 1

Mechanizm działania oszusta jest bardzo prosty. Wystawia na sprzedaż smartfon. W ogłoszeniu podaje, że nie wysyła przedmiotu za pobraniem, gdyż jak twierdzi „wcześniej się sparzył”. Rzekomo nadał towar, ktoś go nie odebrał, a on był stratny na przesyłce. W opisie przedmiotu podaje on też swoją komórkę. Z potencjalnym klientem rozmawia bardzo grzecznie, sugeruje odbiór osobisty. I tu jest haczyk – jako lokalizację podaje zawsze małą, kilkunastoosobową wieś gdzieś na odludziu. Wielokrotnie w warmińsko-mazurskim.

Raz podał Szarejki, swoje dane i numer konta. Przedstawił się jako Kuba Cichy. Wpłatę otrzymał – równe 899 zł. Po tym jego telefon zamilkł, włączała się tylko poczta głosowa. Postanowiliśmy sprawdzić czy w Szarejkach w gminie Kowale mieszka ktoś o takim nazwisku. Tamtejsza Pani sołtys nie zna nikogo takiego. Innym razem przedstawiał się jako Michał, później jako Karol.

Poszkodowani zastawili na niego pułapkę. Zadzwonili jako inni kupujący i nagrali jego głos. Teraz przewidziana jest nagroda dla osoby, która poprawnie rozpozna głos wskaże zwykłego i podstępnego oszusta.

TU GŁOS OSZUSTA

Tel. do kontaktu 663 200 188. Jednocześnie innych pokrzywdzonych prosimy również o kontakt pod tym numerem telefonu. Miejsce oszustów jest w więzieniu.
AG

Zobacz również: