Strona główna Wiadomości Polska POZNAŃ: Zmarła 14-latka po zażyciu narkotyków

POZNAŃ: Zmarła 14-latka po zażyciu narkotyków

W czwartek w Poznaniu zmarła 14-latka, która w ubiegłym tygodniu trafiła do szpitala z objawami zatrucia substancjami odurzającymi. – Informuję, że Nikola zmarła kilkanaście minut temu. Rodzina prosi o uszanowanie prywatności i żałoby – przekazała w oficjalnym komunikacie rzecznik szpitala, Urszula Łaszyńska ze Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu.
Wiadomo już, że na piątek zaplanowano sekcję zwłok Nikoli S.
Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus podała, że w Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu trwają badana toksykologiczne próbek krwi uzyskanych od pokrzywdzonej i wszystkich osób, które wspólnie z 14-latką zażywały środki odurzające.
– W toku toku śledztwa ustalono, że zmarła Nikola S. przebywała przed tygodniem w towarzystwie czworga znajomych. Gdy pojawił się pomysł, aby zapalić marihuanę, Kamil K. zakupił u swojego znajomego Dawida P. porcję narkotyku, który zażyła także 14-latka – poinformowała Mazur-Prus.
Po około 40 minutach Nikola S. razem z jedną z koleżanek pożegnały się i opuściły znajomych. Po pewnym czasie pokrzywdzona zaczęła się źle czuć. Dziewczyny skontaktowały się z kolegą i poprosiły go o pomoc. W jego mieszkaniu pokrzywdzona poczuła się na tyle źle, że wezwano pogotowie,
Przeprowadzone czynności procesowe dały podstawę do przedstawienia Kamilowi K. zarzutu udzielenia małoletniej Nikoli S. środka odurzającego w postaci marihuany, a Dawidowi P. – odpłatnego udzielania środka odurzającego Kamilowi K. Obaj mężczyźni trafili do aresztu. W tej sprawie aresztowani zostali też Michał S. i Kamil Z., podejrzani o sprzedaż środków odurzających. Dozór policji zastosowano wobec mężczyzny podejrzanego o posiadanie marihuany. Dwie 16-latki, które wspólnie z Nikolą S. paliły marihuanę, trafiły do ośrodka wychowawczego.
\Prokuratura Rejonowa Poznań – Nowe Miasto wszczęła śledztwo w sprawie udzielenia małoletniej środków odurzających i narażenia jej tym samym na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
źródło PAP

Zobacz również: