UNICEF poinformował, że Boko Haram znacznie zwiększył wykorzystywanie dzieci do samobójczych ataków na ludność cywilną w Nigerii.

Do tej pory 83 dzieci zostało wykorzystanych jako „żywe ładunki wybuchowe”, z których większość to dziewczyny. Takie ataki są wykorzystywane do budowania strachu wśród ludności, zwłaszcza dzieci, które zostały uwolnione, ocalone lub uciekały z Boko Haram lub podobnych islamistycznych grup terrorystycznych.

W sumie w 55 atakach wykorzystano dziewczęta, często młodsze niż 15 lat. W ubiegłym roku w takich atakach wykorzystano 19 dzieci – raportuje AP. „Dwie dziewczynki był szkolone przez Boko Haram na zamachowców samobójców … Dziewczyny potwierdziły, że wmawiali im, że ich życie nie jest nic warte i, że jeśli umrą za islam to do będzie to bardziej opłacalne”

W tym roku, w wyniku ataków co najmniej 170 osób zostało zabitych. Boko Haram nie przyznał się do odpowiedzialności za wszystkie takie ataki, jednak jak podaję UNICEF żadna inna grupa terrorystyczna nie stosuję takiej taktyki.

A.S

Zobacz również: