W czwartek rano, 24 sierpnia, doszło do starć w centrum Rzymu między policją a uchodźcami z Somalii i Erytrei. Gdy policjanci starali się usunąć migrantów z nielegalnie okupowanego budynku ci obrzucili ich kamieniami i butlami z gazem. W starciach zostało rannych kilka osób.

Do gwałtownych zajść doszło na Placu Niepodległości w centrum stolicy Włoch w czwartek, we wczesnych godzinach porannych. Gdy policjanci przystąpili do usuwania uchodźców z budynku, który był przez nich od dawna zajmowany nielegalnie. Jak poinformował rzecznik policji w Rzymie, imigranci korzystali broniąc budynku używali m.in. z butli z gazem, których wybuch mógłby doprowadzić do ogromnej tragedii.

Tak zwani uchodźcy nie reagowali na ostrzeżenia i prośby policji, aby opuścili budynek. Zatem funkcjonariusze przystąpili do szturmu. Afrykańczycy w odpowiedzi obrzucili policjantów butlami z gazem i kamieniami. Aby zapobiec wybuchowi pożaru, funkcjonariusze musieli użyć wody z hydrantów.

W trakcie starć dwie osoby zostały niegroźnie ranne, a dwie zostały aresztowane. Operacja policji zakończyła się usunięciem migrantów z budynku.

er

Zobacz również: