– PiS rozpoczęło swoją kampanię wyborczą. Zgodnie z tradycją, że gdy zbliżają się wybory Prawo i Sprawiedliwość rusza na zakupy, czyli kupuje głosy wyborców. Tym razem trafiło na emerytów, projekt ma przedstawić minister Rafalska, aby wszyscy emeryci dostali jednorazowo przed świętami 500 złotych. Pomagać emerytom należy w sposób sensowny, w sposób systemowy, a nie na kredyt – powiedział na konferencji prasowej w Sejmie poseł Jerzy Meysztowicz.

Poseł Nowoczesnej odniósł się w ten sposób, do prasowych doniesień prasowych mówiących o tym, że rząd planuje 500 plus dla seniorów. Według Nowoczesnej Program 500 plus nie przyniósł spodziewanego efektu, więc PiS wymyślają kolejne programy, które mają rozdać nasze pieniądze.

Niektóre z propozycji PiS są sensowne. Nie kwestionujemy, że warto dofinansować służbę zdrowia, czy edukację. Kluczowym pytaniem jest skąd będą na to pieniądze? Obawiamy się, że te pieniądze będą wyciągane z naszych kieszeni poprzez wyższe podatki- mówił przerażony kolejną pomocą Mateusz Sabat. –  Powinniśmy się przyglądać kolejnym ruchom PiS, budżet nie jest z gumy, nie jest możliwe by te wszystkie obietnice w tak krótkim czasie sfinansować. – podsumował szef zespołu analiz Nowoczesnej.

Być może jednak, aby pomóc Polakom i zapewnić im zaplecze socjalne podobne do tego w Europie Zachodniej, wystarczy jedynie tyle z budżetu nie kraść?

źródło: nowoczesna.org

Zobacz również: