Jak zauważa brytyjski Sunday Express, na swoim portalu, polscy politycy – po ataku terrorystycznym w Barcelonie – apelują do przywódców Unii Europejskiej, aby obudzili się w sprawie masowej migracji.
Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych, powiedział, że ataki terrorystyczne na Barcelonę i Cambrils, w których zginęło 15 osób, wykazały, że system przyjmowania migrantów do UE jest nieprawidłowy: – To jest niebezpieczne. Europa powinna się obudzić. Mamy tu do czynienia ze zderzeniem cywilizacji. Tragedia w Barcelonie była po prostu tragicznym zakończeniem obecnej polityki migracyjnej, która zachęca miliony ludzi do przekraczania morza, aby przyjechać do Europy.
Jak zauważa brytyjski dziennik, Polska jest bezpieczna ponieważ sprzeciwiła się obowiązkowi przyjmowania imigrantów.
Sunday Express przytacza słowa Beaty Szydło: – Nie można obawiać się rozmawiać o terroryzmie. Zdrowy rozsądek powinien wreszcie zastąpić polityczną poprawność. Gdyż obecna polityka migracyjna wysiewa śmierć.
Jednak, jak dodaje brytyjski dziennik, nie brakuje krytyków działania polskiego rządu, którzy oskarżają go o rasizm i unikanie obowiązków wynikających z prawa międzynarodowego.
Czy Polska mogłaby zostać wyrzucona z tego powodu z UE? – pyta Sunday Express i odpowiada: „Donald Tusk postawił ultimatum Polsce, że musi zaakceptować migrantów z Afryki lub Bliskiego Wschodu”.
Czyżby były premier życzył Polsce takich dramatów, jakie ostatnio przeżywa Hiszpania?
opr.es

Zobacz również: