Marokańska  policja aresztowała w poniedziałek sześciu nastolatków, którzy molestowali seksualnie dziewczynę w autobusie w Casablance.

Atak został udokumentowany przez jednego z nich w szokującym krótkim filmie, który opublikowaliśmy na naszym portalu w miniony poniedziałek. Na filmie widać, jak grupa nastolatków rozbiera i molestuje w autobusie młodą kobietę. Ponoć dlatego, że była według nich ubrana po europejsku.

Dyrekcja Generalna ds. Bezpieczeństwa Narodowego Maroka, poinformowała o  aresztowaniu 6 nastolatków  w wieku od 15 do 17 lat. Ofiara napaści ma 24 lata, i w wyniku tego zdarzenia ma poważne  problemy  psychiczne.

„Prowadzone śledztwa ma na celu ustalenia prawdy o okolicznościach niniejszej sprawy i aresztowania innych osób zaangażowanych w ten akt przestępczy i doprowadzenie ich przed wymiar sprawiedliwości”. – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Film wideo pojawił się w poniedziałek w marokańskich mediach i wywołał niemal powszechne oburzenie, wiele osób potępiało molestowanie seksualne i wzywało do surowego ukarania sprawców oraz kierowcy autobusu, który nie interweniował.

UWAGA DRASTYCZNY FILM

eps

Zobacz również: