Saudyjski nastolatek został aresztowany za tańczenie „Macareny” na ulicy w mieście Dżudda.

Film pokazuje, jak 14-letni chłopiec z Arabii Saudyjskiej tańczy światowy hit z lat 90 na przejściu dla pieszych, tuż przed stojącymi na czerwonym świetle samochodami.

Filmik z nagraniem trafił do sieci i na chłopca spadły poważne problemy. Jak się okazuje służby bezpieczeństwa przeprowadziły analizę wideo, które było rozpowszechnione się w Internecie. Jednak filmiki usuwano z sieci. Udostępniany przez nas też zapewne wkrótce zniknie.

Rozpoczęto natomiast poszukiwania chłopca w celu aresztowania go za zakłócenie ruchu drogowego i naruszenie moralności publicznej.

Rzecznik policji pułkownik dr Ati bin Atiyyah al-Qurashi powiedział Alwan TV, że sprawa 14-latka zostanie przekazana  do prokuratora.
Także  tym miesiącu został aresztowany Abdallah al Shaharani, arabska gwiazda popu za wykonanie tzw. dab dance – popularnego na Zachodzie tańca, który jest zakazany w Arabii Saudyjskiej.

Zobacz również: