Już po raz drugi Teresin ogarnął klimat rodem z amerykańskiego Colorado. Królowała kowbojska muzyka, choć nie zabrakło też wielu innych atrakcji. Jednak plany organizatorom II Pikniku Country & Folk Stacja Teresee’n pokrzyżowała pogoda. Padający deszcz spowodował, że frekwencja niestety, ale nie była porywająca.

Jednak mimo niekorzystnej aury, ci którzy zdecydowali się zawitać w ubiegłą sobotę (19.08) na teren przy Alei XX-lecia mogli czuć się usatysfakcjonowani. Na piknikowej scenie zespoły z najwyższej półki, a pod sceną „dechy”, na których z każdą godziną bawiło się coraz więcej fanów country.

Punktualnie o godz. 17.00 imprezę otworzyła grupa Strefa 50. W strugach padającego deszczu swoją grą potrafili rozbudzić fanów, którzy rozpoczynali kowbojskie tańce. Jak mówili ze sceny, jako jedyni  w Polsce popularyzują  nieśmiertelne  standardy Creedence-ów  – Robimy to z prawdziwą pasją  i energią, gdyż jesteśmy zakochani w tej muzyce – przyznali. Grupa zaprezentowała zarówno utwory własne jak i covery countrowych przebojów.

Entuzjazm przede wszystkim miejscowej publiczności wywołał występ Julii Rumińskiej. To zupełna debiutantka na westernowej scenie, wychowanka sekcji wokalnej Teresińskiego Ośrodka Kultury, podopieczna Joanny Cieśniewskiej. Młoda wokalistka zebrała mnóstwo braw, a jej wokalny talent wspierał zespół w składzie: Jakub Kamiński (gitara prowadząca), Sebastian Skorasiński (gitara rytmiczna), Robert Radkiewicz (gitara basowa), Jarosław Jankowski (perkusja) oraz Joanna Cieśniewska (piano, chórki).

W przerwach między koncertami swoimi umiejętnościami fanów zadziwiali członkowie grupy Strefa Country. Zaprezentowali taniec liniowy w najlepszym wydaniu. To najbardziej znany zespół taneczny w Polsce, jeśli chodzi o ten styl. Barwne, stylowe stroje, kapelusze, kowbojki i taniec rodem z amerykańskich filmów gatunku robiły wrażenie. Była też nauka tego tańca dla publiczności, chętnych nie brakowało.

Wreszcie przyszedł czas na ulubieńców teresińskiej widowni. Jak zwykle zespół Teren C wzniósł się na wyżyny możliwości. Zaprezentowali przeboje stare jak i z nowo wydanej płyty zatytułowanej „Tak myślę sobie”. Grupa w składzie: Katarzyna Bednarek (śpiew), Tomasz Połeć (wokal, banjo), Jakub Kamiński (gitara solowa), Janusz Frychel (gitara basowa), Daniel Klemczak (perkusja) dała z siebie wszystko co najlepsze. Widownia świetnie bawiła się przy utworach takich jak – „Pociąg”, „Tak sobie myślę” czy „Ślad 12 kół”. Dla tych, którzy nie zagościli na Pikniku Country & Folk w Teresinie mamy dobrą wiadomość. Grupa Teren C, laureat Pikniku Mrągowo, będzie gościem tegorocznej edycji powiatowego święta plonów 10 września w Sochaczewie-Karwowie. Tam również zespół zapowiada niesamowity koncert. Na imprezie w Teresinie gościnnie z zespołem wystąpili Joanna Cieśniewska (śpiew) i Sławomir Nalej (gitara).

Z kolei na zakończenie Stacji Teresee’n, już gdy na dworze zapadł zmrok, zaprezentowała się gwiazda wieczoru czyli ekipa Honky Tonk Brothers. To jeden z najbardziej znanych, lubianych i rozchwytywanych polskich zespołów countrowych.

Trzeba podkreślić wysoki poziom artystyczny festiwalu, jak również znakomitą organizację, nad którą czuwał Teresiński Ośrodek Kultury. Po raz drugi udowodniono, że impreza zasługuje na jedną ze sztandarowych w stylu country w kraju i jednocześnie największą na Mazowszu.

Oczywiście II Piknik Country & Folk Stacja Teresee’n to nie tylko scena, ale też wiele atrakcji wokół niej. Na najmłodszych kowboi i kowbojek czekało malowanie buziek, wesołe miasteczko. Dużym zainteresowaniem cieszył się także pokaz jeździectwa w stylu western na koniach rasy American Quarter Horse w wykonaniu sióstr Agnieszki i Sylwii Kubiak z Sochaczewa. To wielokrotne medalistki Mistrzostw Polski w dyscyplinach westernowych i czołowe zawodniczki Europy. Imprezą towarzyszącą był II Zlot Youngtimerów, czyli pojazdów wyprodukowanych w czasach PRL.

Marcin Odolczyk

 

 

Zobacz również: