Niemiecki sąd w piątek skazał dziennikarza Michaela Stürzenbergera na sześć miesięcy więzienia za publikację zdjęć nazistowskiego przywódcy i mufti z Jerozolimy na Facebooku, ponieważ orzekł, że ten post to podżeganie do nienawiści.

Wraz ze zdjęciem Michael Stürzenberger- dziennikarz alternatywnej witryny z informacjami o błędach politycznych (PI-News), zamieścił post:

„Urzeczywistnienie, że islam jest ideologią faszystowską, został przedstawiony dwa lata temu przez egipskiego polityka Hameda Abdela-Samada w jego książce” Islamski Faszyzm”. Choć było to już jasne dla byłego brytyjskiego premiera Winstona Churchilla („Koran jest Meinem Kampfem Proroka Mahometa”), ale polityczna poprawność od dawna uniemożliwiała otwarcie to stwierdzić. Bawarski minister spraw wewnętrznych Joachim Herrmann również wskoczył do tego pociągu i porównał Meina Kampf ze słowami wojennymi państwa islamskiego, które można czytać w Internecie. Stamtąd do Koranu jest tylko niewielki krok. Süddeutsche Zeitung, w swoim artykule opisuje nazistowski pakt z islamem, a także cytuje ważne oświadczenia Himmlera i Hitlera.

ODKRYTO LIST HIMMLERA: Czy to muzułmanie wymyślili Holocaust?

W tym stanowisku, a w szczególności w fotografii, sąd dopatrzył się „upowszechniania propagandy organizacji antykonstytucyjnych”. Prokuratura oskarżyła Stürzenbergera o „podżeganie do nienawiści do islamu” i oczernianie go poprzez publikację zdjęcia.

Zobacz również: