Nawet na 10 lat mogą trafić do więzienia mężczyźni, którzy mają na swoim koncie usiłowanie włamania, oszustwa i kradzieże hotelowe na terenie całej Wielkopolski. Ich łupem padały głównie telewizory. W ręce mundurowych wpadli w Jarocinie. Trafili do aresztu a akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Jarocinie.

Po przesłuchaniu świadków zdarzenia oraz przeszukaniu pojazdu, którym poruszał się zatrzymany mężczyzna, policjanci ustalili, że sprawa jest skomplikowana i wielowątkowa. W pojeździe mężczyzny policjanci znaleźli bowiem kilka telewizorów, łomy oraz inne przedmioty świadczące, że mężczyzna trudni się nie tylko oszustwami. Policjanci ustalili także, że w procederze brała udział jeszcze inna osoba.

Jak się okazało, dwa z ujawnionych telewizorów zostały wyniesione przez mężczyznę i jego znajomego z pokoi w jarocińskim hotelu. Pozostałe padły łupem kradzieży dokonanej kilka godzin wcześniej w jednym z hoteli na terenie Ostrowa Wielkopolskiego.

Zatrzymany mężczyzna, 33-letni mieszkaniec Poznania, został przewieziony do komendy w Jarocinie, a śledczy skupili się na ustaleniu danych drugiego z mężczyzn i sposobu ich działania. Była to praca czasochłonna gdyż, jak się okazało, posługiwali się oni fałszywymi danymi.

W ciągu kilku kolejnych godzin śledczy ustali, że mężczyźni którzy ukradli telewizory, kilka godzin wcześniej zostali zameldowani w hotelu. Ich celem od początku było wyniesienie z hotelu sprzętu RTV w sposób niewidoczny i tak, by nie płacić za wynajęte pokoje. Policjanci wiedzieli już, że do podobnych kradzieży dochodziło także w innych częściach Wielkopolski. Kryminalni ustalili również tożsamość wspólnika zatrzymanego mężczyzny. Był to mieszkaniec Poznania w wieku 35 lat. Wpadł w ręce mundurowych kilka dni później na terenie Poznania.

Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty popełnienia oszustw i kradzieży dokonanych w sześciu hotelach na łączną kwotę 11 tys. złotych oraz usiłowania włamania do automatów z grami. Za te czyny grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. 35-latek usłyszał także zarzut posiadania środków odurzających, które znaleziono podczas przeszukania jego mieszkania. Zebrany w sprawie materiał dowodowy i rozwojowy charakter sprawy dały policji i prokuraturze podstawę do wystąpienia do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanych tymczasowego aresztowania. Obaj trafili tam wprost z jarocińskiej komendy.

Odzyskany przez śledczych sprzęt RTV oraz inne przedmioty wróciły już do prawowitych właścicieli.

(KWP w Poznaniu / m)

Zobacz również: