Brytyjski eurodeputowany Nigel Farage oskarżył Unię Europejską  o działania zagrażające bezpieczeństwu i życiu obywateli UE. Komentując niedawne ataki terrorystyczne, które uderzyły w Barcelonę, Nigel Farage skrytykował przywódców UE, że nie rozwiązali problemu  terroryzmu pomimo fali terroru, która ogarnęła kontynent w ciągu ostatnich dwóch lat.

– Szczerze mówiąc, cała ta sprawa to szaleństwo. To, co obecnie mamy, jest europejskim projektem, który mocno zagraża życiu europejskich obywateli. Mimo to nie ma żadnego dowodu, że którykolwiek z naszych przywódców chce zmienić tę szaloną politykę.

Farage  jest zdumiony, że Unia Europejska  nie potrafi poradzić sobie z zagrożeniem islamskim ekstremizmem. pomimo szeregu zamachów terrorystycznych zachodzących w państwach członkowskich.

– Normalne narody tworzą własne prawa, kontrolują własne granice i decydują, kto ma prawo osiedlić się w ich kraju. Zrzekliśmy się tego wszystkiego jako członkowie Unii Europejskiej. – dodał eurodeputowany i potępił europejskich przywódców w związku z reakcją na atak terrorystyczny w Barcelonie – Oni nie ma rozumieją tego co się dzieje, nie oferują żadnych rozwiązań politycznych. Nadal uparcie bronią swoich szaleńczych planów i nawet nie są zażenowani  tym co przez nich przeżywa Europa.

Zobacz również: