Trzy najbliższe miesiące spędzą w areszcie mężczyźni, którzy uprowadzili i dręczeniem zmusili 28-latka do podpisania fikcyjnego zobowiązania finansowego. Dwaj podejrzani zostali zatrzymani przez antyterrorystów z Wrocławia i średzkich policjantów, gdy pokrzywdzony przekazywał im pieniądze na jednej ze stacji paliw. Dwóch pozostałych zatrzymano w miejscu zamieszkania. Podejrzanym grozi kara do 12 lat więzienia.
Zatrzymanie dokonane przez średzkich kryminalnych i policyjnych antyterrorystów z Wrocławia to wynik wielodniowych działań operacyjnych. Funkcjonariusze ustalili, że na przełomie lipca i sierpnia br., na jednej z dróg powiatu średzkiego, grupa mężczyzn zatrzymała samochód, którym poruszał się 28-latek. Następnie napastnicy uprowadzili go do lasu, gdzie grozili mu, działając ze szczególnym udręczeniem. Podejrzani zmusili mężczyznę do podpisania fikcyjnego zobowiązania finansowego na kwotę blisko 3 tys. zł. Działając w równie okrutny sposób, mężczyźni zabrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy o wartości ponad 500 zł.
Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na wytypowanie, a następnie zatrzymanie oprawców mieszkańca powiatu średzkiego. Mężczyźni zostali zaskoczeni przez policjantów w momencie przekazywania pieniędzy przez pokrzywdzonego na jednej ze stacji paliw. Przy jednym z zatrzymanych funkcjonariusze ujawnili marihuanę. Kolejne środki odurzające znalezione zostały podczas przeszukania miejsca zamieszkania napastników.
Na mężczyznach w wieku od 21 do 27 lat ciążą poważne zarzuty. Zatrzymani podejrzewani są o pozbawienie człowieka wolności połączone ze szczególnym udręczeniem, rozbój oraz wymuszenie rozbójnicze. Dwóch z podejrzanych było już wcześniej karanych za podobne przestępstwa. Mężczyźni odpowiedzą również za posiadanie narkotyków. Grozi im łącznie kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Wobec trzech zatrzymanych Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Zobacz również: