Donald Trump zamieścił dwa tweety na temat zamachu w Barcelonie. W pierwszym wpisie prezydent Stanów Zjednoczonych wyraził solidarność z Hiszpanią oraz potępił terrorystów. W kolejnym wpisie nawiązał do historii i generała Johna Pershinga.

Amerykański gen. John Pershing sprawował funkcję gubernatora na Filipinach w latach 1909-1913. W tym czasie doszło do buntu muzułmanów. Według przekazów w czasie buntu muzułmanów na Filipinach (zwanych Moro) dokonał on egzekucji 49 z nich, używając kul zamoczonych we krwi świń. Potem przy grzebaniu zwłok dorzucono resztki świńskie. Egzekucji dokonano na oczach innych muzułmanów, których wypuszczono, żeby opowiedzieli o tym co widzieli.

Te historię przypomniał Donlad Trump: „Sprawdźcie, co generał Pershing robił schwytanym terrorystom. Nie było radykalnego islamskiego terroru przez kolejnych 35 lat” – napisał na Twitterze prezydent USA.

Donald Trump powołuje się na tę historię kolejny raz. Poprzednio zrobił to w czasie kampanii prezydenckiej w Południowej Karolinie w lutym 2016 roku.

– Mieli problemy z terroryzmem, podobnie jak my – powiedział Trump. – Złapał 50 terrorystów, którzy wyrządzili ogromne szkody i zabili wielu ludzi, a on zabrał 50 terrorystów, wziął 50 mężczyzn i zanurzył 50 kul w krwi świńskiej.

op

Zobacz również: