Do rozpoczęcia VI edycji Vistula Folk Festival pozostało już tylko kilka dni. Płockie święto folkloru trwać będzie od wtorku (22.08) do niedzieli (27.08). W ciągu sześciu dni na Starym Rynku, w Parku Północnym i Amfiteatrze wystąpią zespoły z sześciu krajów.W piątek 25 sierpnia organizatorzy zapraszają na Starówkę na potańcówkę ludową z zespołem Wowa z Charkowa. Wstęp bezpłatny.

Piosenki grupy Wowa z Charkowa to z jednej strony przewrotne, dowcipne teksty, z drugiej zaś ostra energetyczna muzyka, porywająca słuchacza od pierwszych taktów. Czuć w niej wpływy wielu gatunków muzycznych, lecz w całości składa się ona na niezwykle oryginalny projekt artystyczny. Nie brakuje tu satyry i bandyckiej duszy podrasowanych wpadającą w ucho melodią. Wowa i jego kompani dzielą się żądzą zabawy do upadłego, złością i radością, zamętem i bzdurą.

W ich twórczości można odnaleźć ironię, czarny humor i zmysł do operowania oryginalnymi środkami wyrazu. Bohaterowie piosenek to zwykli ludzie i sytuacje z życia codziennego.

Muzycy mają na swoim koncie wiele sukcesów: zajęli II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Wladimira Wysockiego, zagrali koncert wieczoru na II Międzynarodowym Festiwalu Zbliżenia Kultur oraz na festiwalu Wołodia pod Szczelińcem w lipcu 2015. Słuchacze radiowej „Trójki” przyznali zespołowi WowyI miejsce za jego autorski utwór „Nochnayageograficheskayapesnya” w plebiscycie zorganizowanym podczas audycji „Polscy chłopcy w językach obcych”.

Muzycy mają wieloletnie doświadczenie, które zdobyli występując w telewizji, radiu oraz grając ponad 400 koncertów w kraju i za granicą, obok takich artystów jak: Gipsy Kings, Kult, Lady Pank, Closterkeller i innych.

Wowa nagrał utwór „Nie dla menja” do filmu „Fotograf” (2014) Waldemara Krzystka.

Potańcowka ludowa z zespołem Wowa z Charkowa odbędzie się w piątek 25 sierpnia o godzinie 19 na Starym Rynku. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Vistula FolkFestival odbędzie się w dniach 22-27 sierpnia. Bilety na uroczysty Koncert Galowy (26 sierpnia, Amfiteatr) w cenie 10 zł można jeszcze kupić w siedzibie Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki (ul. Tumska 9a, w godz. 7:30 – 15:30 od pon. do pt.), na stronie internetowej www.pokis.infoserw.pl (możliwość wygasa na 5 dni przed imprezą), a także podczas Koncertu Inauguracyjnego (23 sierpnia, Park Północny), na który wstęp jest bezpłatny

Więcej informacji na stronie www.VISTULAFF.pl.

Sponsorami festiwalu są: PKN ORLEN SA, Bastion, Oknoplast, Hörmann, Mega-Bud oraz Gret-Pol.

Patroni medialni: Tygodnik Płocki, Dziennik Płocki, Gazeta Wyborcza, Portal Płock, Plocman.pl, Gostynin24.pl, Teraz Gąbin, E-Wyszogród, Etnosystem.pl

 

 

Zobacz również: