Brytyjskie media zajęły się „Podsumowaniem Politycznym Tygodnia” w Telewizji Republika, którego gośćmi byli dr Rafał Brzeski, ekspert ds. służb specjalnych, publicysta Krzysztof Karoń oraz Stanisław Michalkiewicz, pisarz, prawnik i publicysta. Portal express.co.uk zwraca szczególnie uwagę na akcenty unijne w wypowiedziach uczestników dyskusji
– Moim zdaniem Europa jest początkiem wielkiej Eurazji. To wszystko wpisuje się też w stosunki polsko-niemieckie. Uważam, że w Polsce mamy stronnictwo niemieckie i stronnictwo polskie i na tym się kończy – stwierdził dr Rafał Brzeski.
Stanisława Michalkiewicza stwierdził: – Zmierza do likwidacji państw i narodów, ale UE nadal będzie musiał ktoś kierować. Myślę, że takim politycznym kierownikiem nadal będą Niemcy. UE to inna nazwa IV Rzeszy, po prostu. Konstytucji nie mogli napisać, w tym zawarty jest program budowy IV Rzeszy. Po wizycie prezydenta Trumpa, gdzie mówił, że będzie wspierał Projekt Trójmorza, Niemcy stwierdzili, że podważyłby on niemiecką hegemonię oraz budowę IV Rzeszy, w którą już sporo zainwestowali. Postanowili doprowadzić do przesilenia w Polsce, do zmiana władzy, bo ten projekt nie ma sensu bez Polski.

Jak zauważa brytyjski portal Krzysztof Karoń, polski publicysta, oskarżył Unię Europejską o napisanie „komunistycznego porządku”: – W marcu tego roku KE podpisała biała księgę dotyczącą przyszłości UE, która została zaklepana Deklaracją Rzymską. Jedynym obowiązującym manifestem UE został komunistycznym manifest z 1941 roku. W tym programie napisane jest od kropki do kropki, że pierwszym zadaniem jest ostateczna likwidacja granic, dzielących Europę na suwerenne państwa oraz to, że każde pojedyncze przedsięwzięcie ma być weryfikowane z tym pierwszym punktem.

Express.co.uk poprosił rzecznika Komisji Europejskiej o komentarz do tych wypowiedzi, ale ten stwierdził, że nie chce ich komentować.

ex

Zobacz również: