Magazyn Al-Kaidy wezwał muzułmanów do ataków na pociągi w Wielkiej Brytanii i USA, twierdząc, że tory kolejowe są słabym punktem na Zachodzie. Podano też szczegółowe instrukcje na temat sabotażu linii.

Zabezpieczenie tysięcy kilometrów torów jest „praktycznie niemożliwe”, a ataki powodują „wielkie zniszczenia” bez potrzeby użycia materiałów wybuchowych- zakomunikowała grupa terrorystyczna w 17- ej edycji Inspire , który jest przeznaczony do szkolenia terrorystów.

Siły bezpieczeństwa w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych poważnie traktują to zagrożenia, a terroryści mają nadzieję, że kraje zachodnie będą zmuszone do zaostrzenia bezpieczeństwa w transporcie kolejowym.

Jak czytamy w magazynie, taki rodzaj terroryzmu wiąże się z wykolejeniem pociągu poprzez umieszczenie wszelkich przedmiotów na torach. Ma to spowodować zmianę kierunku kół, a tym samym wykolejenie składu.

Magazyn zawiera skomplikowane diagramy dotyczące sposobów wykolejenia pociągów i jest wypełniony statystykami przedstawiającymi luki w procedurach transportowych.

Terroryści zachwalają ten pomysł jako prosty i łatwy do wdrożenia. ​​W magazynie czytamy: „Liczbę linii kolejowych w Ameryce szacuje się na jedną trzecią światowej kolei. Więc jak mogą chronić 240 000 km… jest to praktycznie niemożliwe. To samo dotyczy Wielkiej Brytanii (18 500 km) i Francji (29 473 km).”

Rady dla terrorystów kończy stwierdzenie, że „nadszedł czas, aby zaszczepić strach i narzucić kolei ścisłe środki bezpieczeństwa- tak jak zrobiono to z transportem lotniczym w Europie.”

W odrębnym artykule czasopismo chwali poprzednie islamistyczne ataki na pociągi, w tym bombardowania w Londynie i w Madrycie, gdzie wielu pasażerów [191] zostało zabitych jeszcze przed wejściem do pociągu.

mb

 

Zobacz również: