Wakacje to ten okres w roku, w którym dochodzi w Polsce do największej liczby wypadków drogowych oraz utonięć. Na szczęście, statystyki z tegorocznego lata są na razie lepsze niż w 2016 r.

– Od początku wakacji do 31 lipca zdarzyło się mniej wypadków drogowych niż w analogicznym okresie 2016 roku – poinformował Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, który wspólnie z nadinsp. Janem Lachem, zastępcą komendanta głównego policji, podsumował połowę lata na polskich drogach.

Z policyjnych statystyk wynika, że w pierwszym miesiącu tegorocznych wakacji w Polsce doszło do 3 913 wypadków, w których rannych zostało 4 821 osób. W tym samym czasie w 2016 roku doszło do 4 154 takich zdarzeń, w których poszkodowanych zostało 5 261 kierowców i pasażerów.
Mniej było też utonięć. Od 15 czerwca do końca lipca utonęły 124 osoby. To o 22 mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Lepsze statystyki są też za pierwsze siedem miesięcy tego roku. Jak poinformował nadinsp. Jan Lach, zastępca komendanta głównego policji, w tym czasie liczba wypadków drogowych była o 7 proc. mniejsza i zginęło w nich o 165 osób mniej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.
Bezpieczniej było też nad wodą. Od początku tego roku do końca lipca utonęło w Polsce 264 osób, czyli o 71 mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Olga Kopel

Źródło: MSWiA

Zobacz również: