Policja zapłaciła skazanemu za  gwałt na  dziecku pedofilowi prawie 10 000 funtów, aby szpiegował mężczyzn podejrzanych o pedofilie, oraz uczestniczył w imprezach w których mogło dochodzić do gwałtów na nieletnich. Służby specjalne uznały, że najlepszym informatorem będzie osoba, która dobrze zna to środowisko.

Mężczyzna ukrywał się pod pseudonimem XY i był dobrze znany w mediach. Jednak nikt nie wiedział, że on również był pedofilem.  Informator działa na terenie miasta Newcastle gdzie dochodziło do wielu gwałtów. Nie był on jednak zbyt skuteczny, podczas operacji „Shelter” przekazywał informacje o imprezach na, którym dzieciom podaje się alkohol oraz narkotyki aby zachęcić je do uprawianie seksu, jednak nie podał żadnych nazwisk, ani miejsca w którym do tego dochodziło.

Podczas postępowania w tej sprawie, sędziowie odkryli, że mężczyzna również był karany za pedofile. Wcześniej wiedziała o tym tylko policja. Na jaw zaczęły wychodzić fakty, że XY również w czasie swojej pracy jako informator wykorzystał dzieci.

A.S

Zobacz również: