To już ostatnie dni, które dzielą nas od rozpoczęcia kolejnej edycji LOTTO Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej. We wtorek, 15 sierpnia, o godz. 16.30 na płycie PGE Narodowego rozpoczną się zmagania największych gwiazd lekkiej atletyki. Wstęp wolny, zapraszamy!

– Największe sportowe emocje i wspaniała zabawa – to już dosłownie za chwilę. Już we wtorek, najlepsi polscy i światowi lekkoatleci będą rywalizować w stolicy o laury w memoriale upamiętniającym najmłodszą polską mistrzynię olimpijską – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy i dodaje – Sportowcy wielokrotnie deklarowali jak ważna jest dla nich ta impreza i jak wiele czasu poświęcają by się do niej przygotować. Odzwierciedleniem tych słów mogą być rekordowe wyniki osiągane podczas minionych edycji memoriału. By jednak ich osiąganie było możliwe niezbędny jest doping. Dlatego też serdecznie zapraszam wszystkich na trybuny by wspierać zawodników podczas tegorocznego Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej.

Ósma edycja LOTTO Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej odbędzie się we wtorek, 15 sierpnia, na PGE Narodowym. Początek zmagań najlepszych lekkoatletów z całego świata o godz. 16.30. Wstęp na zawody jest bezpłatny – nie będą wymagane żadne wejściówki. W rywalizacji na płycie PGE Narodowego udział wezmą m.in. wicemistrz olimpijski, dyskobol Piotr Małachowski, mistrz świata Paweł Fajdek, halowy mistrz Europy w pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki, halowa mistrzyni świata w skoku wzwyż Kamila Lićwinko oraz najlepsza sportsmenka Polski ostatnich lat, rekordzistka i mistrzyni świata Anita Włodarczyk. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli również m.in. niemiecki kulomiot David Storl, najbardziej utytułowany tyczkarz ostatnich lat Renaud Lavillenie, mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy dyskobol Robert Harting i prezentująca niesamowitą formę zawodniczka skoku wzwyż Maria Lasitskene.

Memoriałowi towarzyszyć będzie szereg imprez towarzyszących. Również 15 sierpnia, ale w godzinach porannych, rozegrany zostanie Mały Memoriał Kamili Skolimowskiej w którym udział wezmą najmłodsi sportowcy. Na błoniach PGE Narodowego, od godz. 13.00 będzie trwać Integracyjny Piknik Lekkoatletyczny. Każdy będzie mógł sprawdzić się w rzucie młotem, dyskiem lub biegach. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, a miłośnicy zdrowego trybu życia będą mieli szansę porozmawiać z dietetykiem.

Od lat LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej jest również imprezą integracyjną. Dlatego też na starcie niektórych dyscyplin obok zawodników pełnosprawnych zobaczyć będziemy mogli sportowców z niepełno sprawnościami. Działanie to ma na celu wspieranie niepełnosprawnych sportowców, danie im możliwości startu przed wielotysięczną publicznością oraz przybliżenie Polakom sportu paraolimpijskiego, który dostarcza nam wielu medali.

Rok temu na trybunach PGE Narodowego zmagania najlepszych lekkoatletów śledziło blisko 30 tysięcy kibiców. Dzięki nim atmosfera wydarzenia był niepowtarzalna, co zgodnie podkreślali wszyscy startujący (film podsumowujący ubiegłoroczną edycję imprezy.)

Historia memoriału sięga 2 maja 2009 r., kiedy odbył się „Mityng ku czci Kamili Skolimowskiej”. W imprezie pod hasłem „Pożegnanie Kamili” wzięło udział wiele gwiazd światowej lekkoatletyki. Zawody rozegrane zostały na bocznym boisku Skry, czyli w miejscu, gdzie Kamila wystartowała po raz pierwszy, a później ustanowiła rekord świata juniorek. Od 2014 roku impreza odbywa się na PGE Narodowym.

Miasto stołeczne Warszawa jest partnerem strategicznym LOTTO Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej.

Zobacz również: