Chiński rząd zakazuje praktyk koranicznych oraz jezyka ugaryjskiego(którym posługują się chińscy muzułmanie) w ustawie przeciwko islamskiemu „samokształceniu „.

Władze w rejonie Xinjiang w Chinach zakazały chińskim muzułmanom, używania ich języka w szkołach. Zaś w zeszłym miesiącu rząd rejonu Hotan w północno-zachodnich Chinach zabronił używania języka ujgurskiego w szkołach oraz w przedszkolach. Nowa ustawa dotyczy również, zakazu postu podczas ramadanu.

W dokumencie napisano, że te działania mają na celu „popularyzowanie chińskiej kultury oraz języka wśród wszystkich mieszkańców kraju”.

Nowe rozporządzenie w pełni wejdzie w życie, we wrześniu, z chwilą rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Jeden z urzędników w wywiadzie dla  Radia Free Asia powiedział, że ​​”nawet podręczniki Ujgurów zostaną zastąpione chińskimi podręcznikami „. Zostało to potwierdzona przez Światowy Kongres Ujgurów.

Wielu muzułmanów w Chinach mówi, że czują się represjonowani przez rząd, który zaostrzył kontrolę nad regionami w, których mieszka ich najwięcej. Chińskie władze wykorzystują pozory „walki z ekstremizmem” aby zwiększyć swoją władzę w regionie.

W listopadzie 2016 r. Chiny nakazały, mieszkańcom prowincji Xinjiang, aby przekazali swoje paszporty miejscowej policji, osoby, które chcą skorzystać ze swoich paszportów, muszą wystosować pismo z prośbą zwrot dokumentów.

asz

Zobacz również: