Porozumienie między miastem  Podkowa Leśna a Fundacją „Przestrzeń dla muzyki” zaowocuje powstaniem  Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia. Fundacja od 1991 roku prowadzi już  taką szkołę w Warszawie na Bielanach.

Powstanie szkoły muzycznej w Podkowie jest kolejnym działaniem fundacji, która z powodzeniem prowadzi na warszawskich Bielanach Społeczną Szkołę Muzyczną I stopnia  im. Witolda Lutosławskiego. Szkoła została powołana decyzjami Kuratorium Oświaty i Wychowania oraz Ministerstwa Kultury i Sztuki, a od  1994 roku jest placówką publiczną.

Inicjatywa utworzenia szkoły muzycznej w naszym mieście wyszła od mieszkańców Podkowy, którzy swoje dzieci dowozili na zajęcia do Warszawy.  Powstanie placówki jest uzależnione od ilości chętnych. Szkoła na początku będzie miała status szkoły niepublicznej, natomiast organizatorzy podejmą działania o uzyskanie decyzji Ministra Kultury i Sztuki nadającej prawa szkoły publicznej wraz z pełną subwencją oświatową na ucznia – informuje burmistrz Podkowy Artur Tusiński.

Szkoła będzie mieścić się w placówce samorządowej  przy ul.  J. Pawła II. Zajęcia nie będą  kolidowały z codziennymi lekcjami  uczniów. Zgodnie z założeniami szkoła ma być mała, wtopiona w lokalną społeczność i otwarta na potrzeby mieszkańców. Do  tej placówki będą mogły uczęszczać uczniowie w wieku od sześciu do 16 lat, a maluchy od trzeciego do szóstego roku życia będą mogły bywać na zajęciach umuzykalniających.

To dobra wiadomość dla rodziców uzdolnionych muzycznie dzieci, którzy do tej pory musieli je dowozić na Bielany. Teraz wszystko będzie mogło odbywać się na miejscu.

am

fot.podkowa.pl

 

 

Zobacz również: