Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku w wyniku intensywnych czynności operacyjnych zatrzymali w pościgu mężczyzn do sprawy przetrzymywania w mieszkaniu niespełna 18-letniej kobiety. Sprawcy pobili ją, grozili bronią i zapewniali, że przez najbliższe miesiące z mieszkania nie wyjdzie.
W trakcie przeszukania mieszkań kryminalni znaleźli dwie jednostki broni i ok. 1 kg różnych substancji psychoaktywnych. Zatrzymanym grozi kara nawet kilkunastu lat więzienia.
W poniedziałek, 7.08.br., do jednego z gdańskich komisariatów zgłosiła się 18-letnia kobieta. Zawiadomiła policjantów, że od godzin popołudniowych poprzedniego dnia była siłą przetrzymywana przez kilku mężczyzn w jednym z mieszkań na terenie Gdańska. Sprawcy pobili ją i grozili bronią zapewniając, że nie opuści tego mieszkania przez najbliższe miesiące. Rano kobieta wykorzystała chwilę nieuwagi swoich oprawców i uciekła.
Sprawą od razu zajęli się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku – zarówno z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego i Kryminalnego. Policjanci wiedzieli, że zatrzymanie sprawców nie będzie proste. Jeden z nich od kilku miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, gdyż poszukiwany był listem gończym przez prokuraturę w Malborku, a drugi był notowany jako członek zorganizowanej grupy przestępczej.
Kryminalni nieustannie od momentu zgłoszenia się pokrzywdzonej do komisariatu, poszukiwali sprawców. Sprawdzili kilkanaście miejsc, w których mężczyźni mogliby przebywać. Następnego dnia, we wtorek, tj. 8 sierpnia, po południu, w wyniku pościgu prowadzonego na ulicach Gdyni, kryminalni z Gdańska zatrzymali pierwszego ze sprawców – 32-letniego mężczyznę. Dwie godziny później również w pościgu zatrzymali dwóch kolejnych mężczyzn do tej sprawy – 30 i 41-letniego. W trakcie przeszukania ich mieszkań policjanci znaleźli i zabezpieczyli dwie jednostki broni, amunicję, ok. 1 kg różnych środków psychoaktywnych: dopalacze, kokainę, marihuanę. Wśród zatrzymanych jest były konkubent pokrzywdzonej kobiety.
Mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Gdańsk – Oliwa, gdzie usłyszą zarzuty. Zatrzymanym grozi kara nawet kilkunastu lat pozbawienia wolności.
Policjanci planują kolejne zatrzymania, sprawa ma charakter rozwojowy.
(KWP w Gdańsku / mw)

 

Zobacz również: