Dzięki błyskawicznej reakcji nowosolskich policjantów, po pościgu został zatrzymany mężczyzna, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Kierowca przewoził dwie nietrzeźwe kobiety oraz dwójkę małych dzieci. Mężczyzna posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.
5 sierpnia br. około godz. 19.30 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zostali powiadomieni o prowadzeniu pojazdu przez nietrzeźwego kierującego. Z informacji zgłaszającego wynikało, że w Konotopie młody mężczyzna kierujący ciemnym volkswagenem najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Policjanci, którzy udali się na miejsce, podjęli patrol za opisanym pojazdem. Po krótkiej chwili zauważyli volkswagena, więc użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, aby zatrzymać auto do kontroli drogowej. Mężczyzna nie zatrzymał się, więc funkcjonariusze podjęli pościg. Kierowca próbował zepchnąć radiowóz z jezdni oraz wjechał na lewy pas, zmuszając jadących z naprzeciwka do gwałtownego hamowania. Mężczyzna w pewnym momencie skręcił w drogę leśną, zatrzymał się i próbował zamienić się miejscami z pasażerką, 32-letnią konkubiną, która miała 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyznę, wyczuli od niego silną woń alkoholu. 30-latek nie poddał się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, więc została mu pobrana krew.
Z mężczyzną podróżowały dwie nietrzeźwe kobiety ze swoimi dziećmi, 2-letnią dziewczynką i 4- letnim chłopcem. W pojeździe był tylko jeden fotelik dla dziecka. Funkcjonariusze rewiru dzielnicowych sporządzili wniosek do Sądu Rodzinnego o sprawowanie przez matki opieki nad dziećmi w stanie nietrzeźwości. Zatrzymany mężczyzna podawał fałszywe dane osobowe. Nietrzeźwym kierującym okazał się mieszkaniec gminy Kolsko. Był wcześniej karany za różne przestępstwa. Posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów za „jazdę na „podwójnym gazie”. Policjanci przekazali opiekę nad dziećmi rodzinie.
Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie prowadzonych czynności sprawca popełnił kolejne przestępstwo, wielokrotnie znieważając umundurowanych funkcjonariuszy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za szereg popełnionych przestępstw odpowie przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu, niedostosowanie się do zakazu sądu, znieważenie funkcjonariuszy oraz policyjny pościg, który zgodnie z nowelizacją prawa jest przestępstwem, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
st. sierż. Justyna Sęczkowska
KPP w Nowej Soli

Zobacz również: