Ishaq Akintola, prezes MURIC wezwał przy okazji ONZ do rozpoczęcia kampanii przeciwko nieprzyzwoitym strojom, i zaapelował do kobiet, aby przestały obnosić się z „przysmakami” podarowanymi im przez Allacha

Muzułmańskie Towarzystwo Praw Obywatelskich (MURIC) z siedzibą w Nigerii obwinia o wzrost przypadków gwałtów… kobiety, które zdaniem muzułmańskich działaczy  ubierają się nieprzyzwoicie.

Ishaq Akintola, prezes towarzystwa stwierdził: – Sposób ubierania jest sposobem, w jakim komunikujesz się z otoczeniem. Sposób, w jaki ubierzesz, jest sposobem, w jaki chcesz aby ktoś się tobą  się zajął.  Nie możesz wysłać listu bez otrzymania odpowiedzi. Dlaczego kobiety pół nago występują w reklamach, na okładkach magazynów itp.? Dlaczego kobiety tak chętnie narażają swoje ciało na   wzrok mężczyzn? – pytał i dodał – Jeśli kobieta zdecyduje się wystawiać na widok publiczny  „przysmaki” dane jej przez Allaha, to jest to jej ludzkie prawo. Ale też jej ryzyko i tu leży problem.
Ishaq Akintola, prezes MURIC wezwał przy okazji ONZ do rozpoczęcia kampanii przeciwko nieprzyzwoitym strojom, i zaapelował do kobiet, aby przestały obnosić się z „przysmakami” podarowanymi im przez Allaha.
– Często suknie są tak szyte, że nikt nie ma wątpliwości w jakim celu. Ale kobiety zapominają, że wiele z nich padnie ofiarą zbłąkanych pocisków. Powinny zdawać sobie sprawę, że nieprzyzwoite ubranie stanowi zachętę do molestowania seksualnego. W sposób jasny i jednoznaczny są za to odpowiedzialne. – stwierdza  Ishaq Akintola.
ex

Zobacz również: