OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mazowsze w Koronie. Muzyczne wieczory w zabytkach architektury mazowieckiej,
Odrodzony dźwięk – The Voice of Suka – Maria Pomianowska z zespołem

Młochów, zespół pałacowo-parkowy, taras przy kościele pw. Św. Michała Archanioła
Niedziela, 13 sierpnia 2017 r., godzina 16.00

Mazowiecki Instytut Kultury już po raz czternasty organizuje wspólnie z partnerami z Mazowsza cykl koncertów wybitnych artystów. 13 sierpnia o godz. 16:00 festiwal Mazowsze w Koronie zagości w zespole pałacowo-parkowym przy kościele pw. Świętego Michała Archanioła w Młochowie. Zespół Marii Pomianowskiej zagra m.in. na suce biłgorajskiej i fideli płockiej – nieczęsto spotykanych historycznych polskich instrumentach.

Już po raz kolejny na szlaku Mazowsza w Koronie pojawi się wybitna polska instrumentalistka Maria Pomianowska. Bogactwo repertuaru i instrumentarium po które sięga sprawiają, że każdy z prezentowanych programów jest wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju. Wystarczy wspomnieć koncert sprzed dwóch lat, złożony z polskich melodii ludowych i utworów klasycznych, wykonywanych wraz z artystami z Iranu i Senegalu z towarzyszeniem instrumentów z Indii, Chin, Arabii czy zachodniej Afryki.

13 sierpnia o godz. 16:00 w zespole pałacowo-parkowym przy kościele pw. Św. Michała Archanioła w Młochowie Maria Pomianowska z zespołem zaprezentują program Odrodzony dźwięk – The Voice of Suka. Zabrzmią mi.in. suka biłgorajska i fidel płocka – zrekonstruowane historyczne polskie instrumenty.To właśnie one sprawiają, że muzyka ludowa i dawna brzmią tak wyjątkowo. Zespół zagra muzykę anonimową z XIV wieku, utwór Piotra z Grudziądza, polskie melodie ludowe oraz autorską muzykę Marii Pomianowskiej, pochodzącą z ostatniej płyty artystki (fragmentu można posłuchać tu: https://www.youtube.com/watch?v=BbGrWCx0AzA).

Pierwsza edycja Mazowsza w Koronie była elementem obchodów 475. rocznicy inkorporacji Księstwa Mazowieckiego do Korony Królestwa Polskiego. W ciągu trzynastu dotychczasowych edycji cyklu Mazowiecki Instytut Kultury wraz z lokalnymi partnerami, współorganizatorami wydarzeń, przygotował 146 koncertów symfonicznych i kameralnych, z udziałem wybitnych solistów, czołowych polskich zespołów muzyki dawnej, zespołów kameralnych, znakomitych orkiestr symfonicznych i kameralnych oraz chórów.

Podczas tegorocznej edycji odbędzie się szczególnyjubileuszowy 150. koncert. We wrześniu w radomskiej katedrzeChór i Orkiestra Filharmonii Narodowej wykonają wielkie utwory Wojciecha Kilara – Angelus, Exodus i Krzesany.

Szczegółowe informacje na: www.mazowszewkoronie.pl

Zobacz również: