Jan Peter Bechtluft, burmistrz niemieckiego miasta Papenburg, wyraził złość po tym, jak 26-letni Sudańczyk – ubiegająca się o azyl – został aresztowany za molestowanie seksualne dziesięcioletniej dziewczynki w lokalnym sklepie.

– Dla ludzi, którzy popełniają takie przestępstwa, nie ma miejsca w naszym mieście, nie powinno go też być w Niemczech – powiedział Bechtluft. Jego komentarz pojawił się po tym, gdy policjanci zatrzymali kliku migrantów podejrzewając, że jeden z nich molestował seksualnie dziecko- informuje Neue Osnabrücker Zeitung.
Rzecznik policji, Achim van Remmerden, powiedział, że 26-letni Sudańczyk został aresztowany w  tydzień po ataku seksualnym. Policja mówi się, że w przeszłości był on już wielokrotnie zatrzymywany za inne przestępstwa i wykroczenia.

Zdaniem urzędników, atak seksualny miał miejsce na stoisku zabawek w sklepie Kaufland. Mężczyzna podszedł do dziesięcioletniej dziewczynki, molestował ją, a potem – gdy pracownicy wezwali policję – uciekł z marketu. Ale po jakimś czasie wrócił do tego samego sklepu z innym uchodźcom,  aby ukraść różne przedmioty, chowając je  pod ubraniem. Tym razem wpadli na miejscu.

Jednak policjanci musieli stoczyć walkę z opornymi azylantami, zanim  zabrali ich do aresztu. Gdyż kopali, bili a nawet pluli na funkcjonariuszy.
Ten incydent jest tylko jednym z wielu  ostatnich przypadków ataków seksualnych dokonywanych przez migrantów na dzieciach. Najczęściej do ataków seksualnych dochodzi na basenach, podczas festiwali muzycznych oraz w ośrodkach dla azylantów. Między innymi grupa Syryjczyków, ubiegających się o azyl, została złapana na molestowaniu dziewcząt w wieku od 9 do 14 lat. W czerwcu tego roku wystąpiła podobna sprawa, w której dwóch innych Syryjczyków, starających się o azyl, zostało aresztowanych pod zarzutem napaści na nieletnie dziewczęta w wieku na odkrytym basenie w Löbau.

W ośrodkach dla uchodźców także obserwowano przypadki molestowania seksualnego nieletnich. Nawet własnych dzieci. Ostatnio głośna jest sprawa mężczyzny z Ghany, który jest oskarżony o molestowanie seksualne dziesięcioletniego syna, działo się to w niemieckim mieście Herford.

exe

Zobacz również: