Korea Północna zaprasza do siebie zagranicznych turystów, którzy zdaniem miejscowych władz nie powinni bać się o swoje bezpieczeństwo. Tak przynajmniej zapewnia przedstawiciel północnokoreańskiego MSZ, co wiąże  się z wydanym przez Departament Stanu USA zakazem wyjazdu do Korei Północnej obywateli Stanów Zjednoczonych.

 „Nasze drzwi są otwarte dla każdego obywatela USA, który zechciałby w dobrej wierze odwiedzić nasz kraj i zobaczyć jego rzeczywistość na własne oczy” — czytamy w oświadczeniu przedstawiciela MSZ opublikowanym przez Centralną Agencję Telegraficzną Korei (CTAK).

Według północnokoreański władz obcokrajowcy nie mają powodu do obaw o własne bezpieczeństwo w KRLD. Co się tyczy aresztowanych w kraju Amerykanów, to dopuścili się oni wrogich akcji i zostali ukarani zgodnie z prawem republiki — zauważył dyplomata.

Departament Stanu USA zalecił znajdującym się w Korei Północnej Amerykanom opuścić KRLD przed upływem 1 września w związku „wysokim ryzykiem aresztu i długiego trzymania pod strażą”.
NS

 

Zobacz również: