fot. Paweł Krasucki

W trakcie trzeciej edycji Święta Bzury, imprezy organizowanej  przez Express Sochaczewski oraz Miasto Sochaczew, 27 sierpnia będzie trwała zbiórka i aukcja na rzecz Pawła Kubiaka, byłego komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.

St. bryg. Paweł Kubiak jest absolwentem SGSP, od 1997 do 2014 roku pełnił funkcję Komendanta Rejonowej i Powiatowej PSP w Sochaczewie. W grudniu ubiegłego roku, po nagłym zatrzymaniu akcji serca, doznał wielu komplikacji, w tym utraty świadomości, której nie może odzyskać do dziś. Tylko systematyczna rehabilitacja i specjalistyczna opieka medyczna dają mu szansę na powrót do zdrowia, ale to wiąże się z kosztami, z pokryciem których zmaga się jego rodzina.
Aukcja, podczas której będą licytowane atrakcyjne fanty, ma wesprzeć rodzinę byłego komendanta w uzyskaniu środków na rehabilitację.
Uzyskaliśmy już pierwsze przedmioty na aukcję. Beata Szydło, premier rządu RP przekazała nam – za pośrednictwem  Macieja Małeckiego, sekretarza stanu w Kancelarii Premiera – jedną ze swych broszek.
fot. Paweł Krasucki
Po rozmowie z Januszem Szostakiem, redaktorem „Expressu Sochaczewskiego”, który wspomniał mi o akcji na rzecz Pawła Kubiaka, poprosiłem panią Premier o wsparcie sochaczewskiej aukcji. Już następnego dnia Pani Premier przekazała tak charakterystyczny dla siebie dar, jakim jest jej broszka – mówi Maciej Małecki. – Pawła Kubiaka znam od bardzo wielu lat. Z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem służył mieszkańców ziemi sochaczewskiej jako komendant straży pożarnej. Dziś Paweł potrzebuje pomocy. Uważam, że teraz jest okazja, aby w ten sposób podziękować mu i wesprzeć jego i jego rodzinę w walce o powrót do zdrowia.
Uzyskaliśmy też wyjątkowo cenną piłkę siatkową z umieszczonymi na niej autografami reprezentacji Polski w siatkówce, która została przekazana przez Adama Orlińskiego, radnego Sejmiku Samorządowego Województwa Mazowieckiego.
Czekamy na kolejne darów na licytację, z której cały zysk przekazany zostanie na leczenie Pawła Kubiaka.
Święto Bzury organizuje redakcja Expressu Sochaczewskiego wraz z Miastem Sochaczew, w czasie imprezy czeka mieszkańców sporo atrakcji, zawodów sportowych oraz koncertów. Będą również kiermasze i zabawy dla najmłodszych. Gwiazdą imprezy będzie Krzysztof Jaryczewski i muzycy Oddziału Zamkniętego.
Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Sochaczewa. Zapraszamy na miejską plażę w niedzielę, 27 sierpnia. Początek od godziny 10.00, a finał około 22.00.
BN

Zobacz również: