Śląscy kryminalni zatrzymali 22-latka, który usłyszał łącznie 37 zarzutów dotyczących m.in. przetrzymywania zakładników, zmuszania ich do określonego zachowania oraz licznych oszustw. Decyzją Sądu Rejonowego Katowice-Wschód, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu nawet 15 lat więzienia.
Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach, w ramach prowadzonego śledztwa pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach dotyczącego przetrzymywania jako zakładnika 65-letniego mężczyzny, zatrzymali 22-letniego zabrzanina. Sprawca miał zmuszać mężczyznę do zachowania niezgodnego z prawem. Jak się później okazało, nie był to jedyny zakładnik, a zatrzymany ma na swoim koncie sporo innych przestępstw. Na jego trop wpadli kryminalni w wyniku szeroko zakrojonych czynności dochodzeniowo-śledczych.
22-latek stanął już przed prokuratorem i usłyszał łącznie 37 zarzutów. Mężczyzna odpowie za przetrzymywanie zakładników, których wywoził do innego województwa i zmuszał m.in. do zawarcia umów kredytowych, usług telekomunikacyjnych oraz zakupów sprzętu RTV o znacznej wartości. Sprawca sam też popełniał liczne oszustwa. Przywłaszczał dokumenty tożsamości i posługując się nimi, wyłudzał usługi telekomunikacyjne z drogimi telefonami, które następnie sprzedawał.
Na wniosek policjantów i prokuratury sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa mieszkańcowi Zabrza grozi nawet 15 lat więzienia.Śledczy oceniają sprawę jako rozwojową.
(KWP w Katowicach / mw)

Zobacz również: