To dziwaczna kampania została uruchomiona przez Europol- agencję policyjną UE. Próbuje ona złapać niektórych najbardziej niebezpiecznych przestępców kontynentu tworząc pocztówki.
„Cześć Dawidzie” – mówi kartka od brytyjskiej policji – „staramy się Ciebie znaleźć, ponieważ jest jeszcze tyle tematów do dyskusji. Proszę wkrótce się skontaktować!”.
Kartka jest skierowana do Davida Hayesa- brytyjskiego oskarżonego o szeregi przestępstw związanych z molestowaniem dzieci. Ostatnio widziano go na pokładzie samolotu z Liverpoolu do Amsterdamu. Od tamtego czasu ślad po nim zaginął.
Pocztówki zostały stworzone dla przestępców z różnych krajów- w tym dla Polaka. Są to najbardziej poszukiwani kryminaliści. Często są oni niebezpiecznymi bandytami, którzy dopuścili się przestępstw, takich jak morderstwa, kradzieże czy gwałty.
„Chociaż większość z nas cieszy się zasłużoną letnią przerwą, to przestępcy nie próżnują. Wakacyjne kurorty okazały się dla nich popularnymi kryjówkami”- oznajmił Europol w oświadczeniu i dodał: „Udostępniając te pocztówki i dostarczając informacji możesz nam pomóc w ukończeniu ostatniego kawałka układanki, aby móc dotrzeć do uciekinierów. Im bardziej pocztówki są widoczne, tym większe szanse, że policja znajdzie tych zbrodniarzy i umieści ich za kratkami!”.
Być może, gdyby Europa nie miała tak nieszczelnych granic, to niebezpieczni przestępcy nie mogliby tak łatwo wyślizgiwać się z kraju.
mb

Zobacz również: