DONALD TUSK: Polska nie jest potrzebna w Unii Europejskiej!

22

Unia Europejska grozi – ustami Donalda Tuska – wyrzuceniem  Polski ze swoich struktur, jeśli nasz kraj zażąda, aby Niemcy zapłaciły nam  odszkodowania za start poniesione w czasie  II Wojny Światowej.

Jak piszą brytyjskie media Donald Tusk poddaje w wątpliwość przyszłość Polski w UE: – Przyszłość Polski w UE jest niepewna ze względu na eskalujące żądania partii rządzącej i jej lidera Jarosław Kaczyńskiego – Daily Mail przytacza słowa Tuska, który dodał: – Przyszłość Polski w Unii Europejskiej stoi pod znakiem zapytania.

Tą wypowiedzią Donald Tusk nawiązywał między innymi do roszczeń Polski wobec Niemiec.

Jarosław Kaczyński sugerował ostatnio, że Niemcy będą musieli zapłacić Polsce ogromną reparację za zbrodnie popełnione przez hitlerowców podczas drugiej wojny światowej: – Mówimy o ogromnych sumach, a także o tym, że Niemcy przez lata odrzucały swoją odpowiedzialność za II Wojnę Światową –  cytuje prezesa Prawa i Sprawiedliwości angielski dziennik.

– Istnieje wiele kwestii, w których działania polskiego rządu wydają się bardzo kontrowersyjne z punktu widzenia całej UE. – stwierdził  Tusk, jakby zupełnie nie brał pod uwagę polskiej racji stanu.

Z kolei Sunday Express przytacza inną wypowiedź Donalda Tuska, który stwierdził otwarcie: Polska nie potrzebuje Unii Europejskiej, Polska nie jest potrzebna w Unii Europejskiej. – wróżąc tym  samym kolejny, po Wielkiej Brytanii, wyłom w UE – Obawiam się, że jesteśmy blisko tej chwili.

Zbigniew Ziobro minister sprawiedliwości, którego opinię  także przytacza Sunday Express, powiedział, że wśród liderów UE nie brakuje osób, które  starają się osłabić Polskę: – To wyraźnie wojna polityczna z Polską. Są to wpływowe grupy i politycy, w których interesie byłoby, aby Polska była słabym krajem, który byłby otwarty na zewnętrzną ingerencję.

Do sprawy reparacji wojennych odniósł się także niemiecki dziennik Die Welt. Czytamy w nim między innymi: „Nie ulega wątpliwości, że Polska poniosła ogromne szkody w wyniku drugiej wojny światowej (…) procentowo Polska poniosła największe straty w ludziach ze wszystkich państw okupowanych przez Niemcy (…) niemieccy okupanci nie tylko zrównali z ziemią Warszawę, ale też systematycznie rabowali rolnictwo wywołując klęski głodu oraz masowe umieranie”.

Jednak autor twierdzi, że wycena tych szkód jest niemożliwa: „A nawet jeśli by się to udało, żadne państwo świata nie byłoby w stanie zapłacić tak gigantycznych sum”.

Tyle, że to ostatnie nie zwalnia z odpowiedzialności, i nie powinno być zmartwieniem Polski lecz Niemiec. Polska jakoś musiała poradzić sobie sama z podniesieniem ze zgliszczy i zniszczeń, które zostawili po sobie Niemcy.

jes

22 KOMENTARZE

 1. Traktat taj jest napisany że Unia nie może wyrzucić żadnego z państw do niej należących. Natomiast państwo należaxe di Unii Europejskiej może ją opuścić jak to zrobiła Wielka Brytania.! Panie Przewodniczący Tusk

 2. Proszę też pamiętać o tym, że po 1945 roku to w Polsce władza należała do ludu pracującego miast i wsi. Przy czym lud ten sprawował władzę państwową za pośrednictwem swoich przedstawicieli wybieranych do Sejmu – wskazując na postanowienia zawarte w Art. 1 i Art. 2 Konstytucji PRL, która zapewne była znana władzom Niemiec. Wobec powyższego jest pytanie o to, czy lud pracujący miast i wsi, lub też jego przedstawiciele, zrzekli się kiedykolwiek prawa do stosownej rekompensaty finansowej i reparacji wojennych, za olbrzymie zniszczenia oraz straty materialne i niematerialne spowodowane przez niemiecką agresję, okupacje, ludobójstwo i utratę niepodległości przez Polskę ? Jeśli tak nie było, to nie może być mowy o tym, że tacy ludzie jak były szef polskiej dyplomacji Włodzimierz Cimoszewicz, były premier Marek Belka czy były prezydent Aleksander Kwaśniewski, mogli się zrzec z tych roszczeń – działając im z upoważnienia i w imieniu Narodu Polskiego ! O czym winny też pamiętać władze Niemiec. Bowiem wiążących umów międzynarodowych nie zawiera się z politycznymi chuliganami, bardzo delikatnie to ujmując ! Zważając przy tym i na to, że w przedmiotowej sprawie nie chodziło i nie chodzi o przysłowiową „czapkę gruszek” ! ! !

 3. Niemcy zapomnieli, ze Ameryka odbudowala i karmila ich po WWII, natomiast Polska zostala sprzedana do ruskich i sama musiala sie podzwignac z ruin i zgliszczy WWII. Niemcy nie dosc, ze wymordowaly i zniszczyly Europe, to jeszcze zostaly nagrodzone przez aliantow… czyz nie piekny gest wynagrodzenia mordercy – ludobojcy wielu panstw europejskich. Niemcy nigdy nie wyplacily Polsce za miliony ludzi zamordowanych, jak rowniez za kaznie, ktore stwozyli dla Polakow w trakcie WWII. Niemcy winny blagac o wybaczenie!!! Tymczasem Niemcy „butnie” typowo dla agresora atakuja Polske i strasza sankcjami!!! Czyzby Niemcy prowadzily do nastepnej wojny!!!

 4. Przez lata Polską rządziła banda złodziei !
  „PO było grupą przestępczą!”
  Nocne koszmary w PO i właścicieli III RP. „Nietykalni” i ”święte krowy” potwornie „ryczą” .
  Bestie w czarnych togach zniszczyły niejedno życie.
  Obojętność tej nadzwyczajnej kasty wobec krzywdy ludzi jest porażająca.
  Zbrodniarze z orłami na piersiach nadal orzekają w polskich sądach.
  Osądzamy togowych zbrodniarzy zagnieżdżonych w polskich sądach.

  • Gdyby wszyscy Polacy tak mysleli, to i reforma sadownictwa by przeszla juz dawno…. no ale Narod Polska jes bardzo podzielona- duza liczba Polakow kompletnie zdezorientowana i trzeba tutaj podziekowac: PO, KOD, Nowoczesna no i „niezindentyfikowana opozycja” oplacana przez Niemcow, Zydow: Soros, Timmermans, Junker, Schmidt, Merkel, Pinokio-Tusk i niektore korporacje niemieckie, austriackie i kto wie, czy rosjanie nie maczaja swoje brudne lapy w to wszystko!!! Wszyscy oni chca Polske slaba, poddana im-zlodziejom, machlerom i inna szumowina. Chca Polske na ktorej mozna zrobic wielkie pieniadze a Polacy im biedniejsi, tym lepiej beda pracowali za jeszcze mniejsze pieniadze-grosze!!! Polacy musza sie zjednoczyc dla dobra Polski-Ojczyzny, ktora jest zagrozona!!!

  • Zgadzam się całkowicie. A PO nadal jest grupą przestępczą i głośno ryczy, bo ciągle się boi, że sprawy wyjdą na światło dzienne. A Tusk oczywiście znał i prowadził lub wspierał wszystkie działania niszczące Polskę, zwłaszcza przez niszczenie polskich przedsiębiorstw, exemplum PLL LOT, który niszczony za Tuska, obarczony wielkimi stratami, w obecnej chwili generuje duże zyski.

 5. Tusk, Kaczynski i reszta agentury wyp…. – rece precz od Polski – wy polskojezyczni Chazarzy
  jesteście takimi przedstawicielami Narodu – jak ja chinskim kosmonauta,

  Polska ma prawo do odszkodowań i reparacji i wasze parchate ryje tego nie zmienią

  • Z Tuskiem, tym parchem sie zgadzam, byl i jest agentem Rosji i Niemiec, lecz nie mieszaj w to pana Kaczynskiego, bo to wielka pomylka i obraza dla dobrego czlowieka.

 6. wprost nie do uwierzenia , że Polacy na własnym ciele wyhodowali taką żmiję jak Donald Tusk. Wprawdzie już prof.Nowak kilka lat wcześniej mowił o rzadzie tuska ” rząd pętakow” i okazało sie ze mial calkowitą rację.

  • Polacy na wlasnym ciele wychowali nie tylko tuska, lecz wielu czerwonych szmacizrzy i zdrajcow Ojczyzny. Co jest bardzo tragiczne to fakt, ze to Polacy daja sie przekupywac i sprzedawac wlasne Panstwo!!! To jest po czesci nasza tragiczna przzeszlosc, lecz kazdy czlowiek ma wybor…. „Byc czlowiekiem lub scierwem na uslugach”

 7. Ten PAJAC – Donald Tusk nigdy nie był i nie będzie polakiem. To menda, która tylko dba o WŁASNE INTERESY, to zdrajca narodu polskiego, takich zdrajców powinno się wieszać, ale niestety w dzisiejszych czasach nie ma takiego zwyczaju, a szkoda

 8. Panie Tusk, w kontekście treści Pańskiej wypowiedzi pytam się o to, czy Pan wie co to jest moralność i do czego zobowiązuje przynależność narodowa ? Bowiem jak zapewne jest Panu wiadome, to Niemcy napadły na nasz Kraj w 1939 roku. Powodując olbrzymie zniszczenia oraz straty materialne i niematerialne, które zaistniały w wyniku niemieckiej agresji, okupacji, ludobójstwa i utraty niepodległości przez Polskę. Czy wedle Pana, to miałbym również zapomnieć o tym, że to niemieccy żołnierze zastrzelili – na ziemiach Polski – młodszego brata mojego Ojca, tylko dlatego, że Ojciec był w partyzantce ?

 9. Zawsze sądziłam, że UNIA to „transakcja wiązana” =Polska w Unii = polscy politycy w Brukseli = Tusk (było nie było też Polak) w Brukseli. Ciekawa jestem co się stanie, gdy rzeczywiście wypadniemy z UE. Tusk też „wypadnie”? czy zmieni obywatelstwo na sąsiednie? a reszta europosłów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ