Zdaniem The Sun, są to przeciwnicy reformy sądownictwa w akcji

Brytyjski tabloid The Sun zamieścił dziś na swojej stronie internetowej zdjęcia  z Przystanku Woodstock oraz krótki komentarz. Wynika z niego, że błotne kąpiele uczestników imprezy są protestem przeciwko konserwatywnemu rządowi Prawa i Sprawiedliwości.

 Opozycja polityczna również pojawiła się w czwartek na festiwalu” – zauważa tabloid. – „Festiwal odbywa się w tym roku w duchu sprzeciwu z powodu nowych ograniczeń i nacisków na sądy  ze strony partii rządzącej (…)”. – angielski dziennikarz rozszyfrowuje polityczny charakter imprezy, mimo że na zdjęciach zabrakło posłów Budki, Schetyny i Gajewskiej, za to w świat poszła informacja o politycznym podtekście festiwalu. To chyba jednak taki jest?

Jak dodaje tabloid, trzydniowa impreza obejmuje koncerty rockowe i imprezy promujące tolerancję, w tym warsztaty antyrasistowskie oraz działania kontestujące „narastającą bigoterią oraz prawicowym ekstremizmem”.

The Sun przypomina, że twórcą i organizatorem Woodstock jest Jerzy Owsiak, którego nazywa liberalnym dziennikarzem,  walczącym z rządem.

ed

Zobacz również: