UEFA grozi Legii za oprawę meczu

3
449
UEFA grozi Legii Warszawa karami za oprawę, którą zorganizowali kibice w środę podczas meczu w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów.

Nawiązywała ona do Powstania Warszawskiego.

Niestety ukazująca prawdę historyczną oprawa nie spodobała się federacji UEFA, która zapowiada możliwość ukarania warszawskiego klubu. Oficjalnie mówi o „nielegalnym transparencie”.

UEFA nie toleruje symboli politycznych na stadionach i oświadczyła, że ​​Legia będzie miała do czynienia z dyscyplinarnym zarzutem dotyczącym „nielegalnego sztandaru” oraz blokowania wyjść na stadionie.

mb

 

 

3 KOMENTARZE

  1. No i znowu dostaliśmy w pysk za manifestację polskości. Choć faktycznie, takich narodowościowych tendencji należałoby nie mieszać w klubowe rozgrywki.

    • Chyba nie byłeś na żadnym spotkaniu w pucharach klubowych uefy za granicą , tam nie raz mecz odbywał się w dzień święta państwowego danego klubu , co niejednokrotnie łączono zcoprawą meczu , fakt , może nie taką ogromną sektorówą ale też nie biło to w Niemców którzy są świętymi krówskami.

  2. Sektorówka nie miała nic wspólnego z polityką , jeśli nie pozwalają nam dzisiaj na własnym stadionie upamiętnić Powstania Warszawskiego , to czego zabronią nam jutro ?
    Nie przesadzajmy ! Demonstrowanie pamięci i Polskości w klubowych rozgrywkach to nic złego , ciekawe dlaczego tylko nas tak wzięto na celownik ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ