Kanadyjski Montreal przekształcił Stadion Olimpijski w tymczasowe centrum azylowe, ponieważ liczba imigrantów przekraczających granicę z USA wzrasta w zastraszającym tempie. Władze Montrealu ogłosiły w tym tygodniu, że Stadion Olimpijski będzie używany do ulokowania tam rosnącej liczby osób ubiegających się o azyl.

Francine Dupuis- rzeczniczka PRAIDA, organizacji finansowanej przez rząd w Quebecu, która pomaga osobom ubiegającym się o azyl, powiedziała, że ​​poziom migracji jest dla nich bezprecedensowy.Nigdy przedtem nie widziałem takiej liczby osób. To naprawdę dużo bardziej intensywne zjawisko niż to, z czym mieliśmy do czynienia do tej pory.- powiedziała.

Stadion olimpijski w Montrealu przekształcony na centrum azylowe

Chociaż politycy jak chociażby burmistrz Montrealu i kanadyjski premier Justin Trudeau witają z uśmiechem na twarzy osoby ubiegające się o azyl, czemu dają wyraz w licznych oświadczeniach w mediach społecznościowych, to duża część kanadyjskiej opinii publicznej nie jest tak zachwycona tą ideą. Ankieta przeprowadzona na początku tego roku pokazała, że prawie połowa z nich jest za tym, aby nielegalni imigranci zostali deportowani z powrotem do USA.

mb

Zobacz również: