Nawet 50 tysięcy euro można wygrać w nowym konkursie Komisji Europejskiej, który ma zachęcić do upowszechniania wiedzy o Europie. Laureatami nagrody im. Altiero Spinellego mogą zostać naukowcy, artyści, działacze społeczni oraz inne osoby, które swoimi działaniami pokazują dlaczego warto „zakochać się w Europie”.

Nagroda będzie przyznawana za wyjątkowe osiągnięcia w komunikowaniu o wartościach bliskich założycielom UE, o historii wspólnoty, działaniach i najważniejszych korzyściach dla obywateli. Chodzi również o zwiększenie poczucia współodpowiedzialności za projekt europejski i budowanie zaufania do UE, która według organizatorów jest szansą na lepszą przyszłość.

Przyznanych zostanie sześć pierwszych nagród po 50 000 euro, sześć drugich po 30 000 euro i dziesięć trzecich po 17 000 euro. Prace, które można zgłaszać w konkursie, to m.in. publikacje, utwory audiowizualne, gazety, filmy fabularne, filmy dokumentalne, wystawy / wydarzenia, seriale telewizyjne, programy radiowe, produkcje o walorach edukacyjnych itp.

źródło: ec.europa.eu

Zobacz również: