Lato nie zwalnia nas z zabiegów kosmetycznych. Wręcz przeciwnie, potrzebujemy wzmocnienia bariery ochronnej skóry w celu opóźnienia procesów jej starzenia.
W pielęgnacji zewnętrznej i wewnętrznej bardzo ważną rolę odgrywają witaminy. Wychodząc naprzeciw potrzebom skóry, stworzono zabieg z witaminą C.
Witamina C występuje w dużych ilościach w cytrynie, czarnej porzeczce, dzikiej róży oraz w niektórych warzywach. Niedobór witaminy C powoduje miedzy innymi szkorbut, skłonność do krwotoków, obniża wytrzymałość chrzęści i kości.
Witamina C jest rozpuszczalna w wodzie. Neutralizuje wolne rodniki.
Witamina C przez długi czas stosowana była w kosmetyce jako naturalny regulator pH preparatów kosmetycznych. Jako substancja czynna w kosmetyce pojawiła się stosunkowo niedawno i obecnie przeżywa swój wielki bum.
Dostępny obecnie zabieg z witaminą C można wykonać latem. Jest on wskazany przed wyjazdem na urlop, ponieważ zabezpieczy i wzmocni skórę przed korzystaniem z promieni słonecznych. Wzmocnione i obkurczone naczynia włosowate nie będą narażone na pękanie.
Skóra jest odnowiona, rozświetlona, młodzieńcza.
Po urlopie zabieg warto wykonać w połączeniu z oksybrazją tlenową. Wzmocnimy go dodatkowo o oczyszczenie skóry, zdjęcie martwego naskórka, obkurczenie naczyń krwionośnych, rozjaśnieniem skóry, dotlenienie. Dodając do tego zabieg z witaminą C, uzyskamy widoczną poprawę w wyglądzie skóry. Właściwe kosmetyki stosowane w domu przedłużą działanie zabiegu.
Co do zdobytej opalenizny na urlopie. Nie należy się martwić, opalenizna zostanie i uzyska jeszcze ładniejszy odcień.
Hanna Kasztelan

Zobacz również: