Czas letni to pora wyjazdów urlopowych. Odpoczywamy najczęściej na łonie natury, korzystamy z promieni słonecznych. Okres letni nie zwalnia nas z dbania o skórę i właściwe jej pielęgnowanie.
 Zasady plażowania
Unikajmy nadmiernego przebywania na słońcu, aby nie spowodowało oparzeń. W godzinach południa nie przebywajmy na pełnym słońcu. Pamiętajmy o nakryciu głowy. Nakładamy preparaty chroniące przed promieniami UV. Preparaty nakładamy zazwyczaj co trzy godziny, ale o mniejszym faktorze. Preparaty z filtrem zmywają się podczas kąpieli więc trzeba go uzupełniać. Korzystając z kąpieli w słonej wodzie,   nie eksponujmy ciała na słońcu bez opłukania go pod prysznicem. Słona woda często powoduje przebarwienia posłoneczne.
Na plażę nie wychodzimy w pełnym makijażu, bo kosmetyki kolorowe wchodzą w reakcję ze słońcem i czynią szkody skórze. Zakazane są perfumy stosowane na ciało, możemy nimi delikatnie musnąć włosy.
Po plażowaniu konieczna jest kąpiel i nałożenie na skórę kosmetyków nawilżających i natłuszczających. Osoby biorące leki, koniecznie powinny sprawdzić, czy mogą przebywać na słońcu.
Włosy powinny być pod szczególną ochroną w okresie lata. Szczególnie zwracajmy uwagę na włosy farbowane.
 Letni makijaż
Lato to czas, kiedy nie musimy nakładać kilku warstw kosmetyków. Dajmy skórze odpocząć i postawmy na minimalizm. Dobry ochronny krem i rozświetlający puder w zupełności wystarczy i podkreśli naszą opaleniznę. Cenie do oczu w barwach natury. Zrezygnujmy z czarnego tuszu do rzęs i użyjmy szarości, brązu, niebieskiego. Rezygnujemy z konturowania twarzy. Unikamy czarnych brwi. Zadbajmy o ich ładny kształt i delikatne podkreślenie. Dobrym, letnim rozwiązaniem jest zrobienie henny. Usta podkreślamy błyszczącą szminką lub błyszczykiem.
W okresie lata nie zapominamy o wizycie w gabinecie kosmetycznym, szczególnie po powrocie z urlopu. Jest wiele letnich zabiegów, które poprawią kondycję skóry oraz wyeksponują uzyskaną opaleniznę.

Hanna Kasztelan

Zobacz również: